Rękodzieło, jakość i komfort

Rękodzieło, jakość i komfort

Nowa kolekcja STOCKHOLM, dostępna w sklepach IKEA od kwiatnia br. to starannie wyselekcjonowana seria 44 elementów, wykonanych z naturalnych i przyjemnych w dotyku materiałów, takich jak rattan, szkło dmuchane i jesion. Światło i natura były dla projektantów ważnym źródłem inspiracji.


Ta kolekcja to hołd złożony temu, co stanowi przeciwieństwo życia w szybkim tempie – jakości i wartościom, które kojarzą się zarówno z robieniem rzeczy wolniej, jak i życia w spokojniejszym tempie. W ostatnich latach „slow living” stał się światowym trendem, który obejmuje wszystkie dziedziny życia, od rodzicielstwa, przez gotowanie aż po modę.


ikea nowa kolekcja 2017
ikea nowa kolekcja 2017
ikea nowa kolekcja 2017

W całej nowej kolekcji STOCKHOLM przewija się indywidualne podejście i ręczne wykonanie. W Szwecji technika ustnego dmuchania szkła – jako tradycyjnego sposobu wyrobu i obróbki szkła – jest uznawana za część dziedzictwa. W kolekcji znalazł się bogaty wybór karafek, misek i półmisków.


ikea nowa kolekcja 2017

Rattan jest kolejnym naturalnym, przyjemnym w dotyku materiałem, który wykorzystano w nowej kolekcji. Wywołał on sporo emocji – w pozytywnym sensie. Jeden z  projektantów postanowił odwiedzić fabrykę w Indonezji, by na miejscu współpracować z lokalnymi rzemieślnikami i zapewnić możliwie najlepszą jakość. Podczas tego procesu IKEA zakochała się w tym fascynującym, zrównoważonym i wytrzymałym surowcu.


ikea nowa kolekcja 2017
ikea nowa kolekcja 2017

źródło: materiały prasowe IKEA


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!