Świecący wazon

Świecący wazon

Połączenie żarówki i wody nie wróży zazwyczaj nic dobrego. A jednak… Choć wydawać się to może dość ryzykownym pomysłem, młoda niemiecka projektantka, Miriam Aust znalazła sposób, by z tych dwóch elementów stworzyć ciekawą lampę-wazon.

Kolekcja ‘Vase & Leuchte’ składa się z trzech różnej wielkości szklanych lamp zbudowanych ze zwykłego klosza wiszącej lampy otoczonego cylindrem, który można wypełnić wodą i udekorować roślinami wodnymi lub kwiatami ciętymi.

Podstawowym celem projektantki było wprowadzenie do mieszkania nieco więcej natury, ale w nietypowy sposób. Została ona bowiem potraktowana jako tworzywo artystyczne, a estetyka samej lampy przywodzi na myśl laboratorium.

Podstawą koncepcji było połączenie dwóch elementów o różnym charakterze i zastosowaniu, ale często pojawiających się we wnętrzach w niewielkiej od siebie odległości. Lampa jest zazwyczaj montowana na suficie nad stołem, a wazon z kwiatami – stawiany na nim. Ideą projektantki było połączenie ich w jeden obiekt – świecący wazon. Światło zostało sprowadzone w dół – na stół i zamknięte w cylindrycznym naczyniu, które może być wypełnione wodą i roślinami. Ciepło żarówki będzie stymulować ich wzrost, a podświetlone od środka korzenie będą tworzyły na powierzchni otaczających przedmiotów wzór z cienkich smug cienia. W ten sposób roślina staje się nie tylko dekoracją, ale też istotnym składnikiem projektu.

Fot: dailytonic


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!