Coca-Cola z myślą o szczęściu

Coca-Cola z myślą o szczęściu

Zaprojektowanie nowych wnętrz hiszpańskiej siedziby firmy Coca-Cola były nie lada wyzwaniem dla pracowni Stone Designs. Silna marka z długą historią oczekiwała wyjątkowego biura z naciskiem na wartość jaką jest Szczęście.


Chcąc w szczególny sposób powitać gości w swoich progach, postanowiono ustawić w recepcji duży stół - symbol gościnności, który zastępuje biurko. Nie ma tu miejsca na bariery, protokoły ani formalności. Dwie osoby w przyjazny sposób pomagają gościom w załatwieniu spraw. W tej samej przestrzeni znajduje się miejsce gdzie można delektować się napojem bezalkoholowym w oczekiwaniu na spotkanie.


biuro Coca-Cola
Biuro Coca-Cola

Kolejne pomieszczenia zaaranżowano również z myślą o radosnym w nich pobycie. Są tam przytulne miejsca spotkań oraz wypoczynku. Materiały i oświetlenie pomieszczeń zostały dobrane z dużą starannością. Użycie naturalnego drewna dębowego w połączeniu z czerwonymi elementami metalowymi i tapicerką podkreśla w subtelny sposób wartości firmy. Przestrzeń pełna jest elementów wykonanych ręcznie. Chociażby lampy wykonane z butelek czy metalowe stoły zainspirowane kapslami.


biuro Coca-Cola
biuro Coca-Cola
biuro Coca-Cola

Oświetlenie w recepcji ma stworzyć sceniczny charakter tego miejsca, aby goście mogli poczuć się tutaj wyjątkowo i odkrywać niekończącą się liczbę wrażeń. Wszystko po to, aby podkreślić legendę firmy Coca-Cola. Detale takie jak: logo nad starymi drzwiami czy na suficie stołówki oraz ściana z setkami butelek podpisanych przez pracowników podkreślają przynależność i identyfikację z firmą.


biuro Coca-Cola
biuro Coca-Cola
biuro Coca-Cola
biuro Coca-Cola

Nowe wnętrza budynku Coca-Coli są koncepcją na celebrację miejsca i czasu spędzonego w firmie. Założeniem architektów było stworzenie miejsc, w których możnaby cieszyć się każdą chwilą, miejsc, które zbliżają pracowników marki i są przyjazne dla jej gości.


biuro Coca-Cola

Coca-Cola HQ

Projekt wnętrz: Stone Designs

Realizacja: 2017

Lokalizacja: Hiszpania

Zdjęcia: Stone Designs

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!