Sztuczka na bistro

Sztuczka na bistro

Misternie skomponowane dania wymagają odpowiedniej oprawy. Jak podkreślić sztukę kulinarną nie przysłaniając jej zbyt rozbudowaną dekoracją?  Oto Sztuczka i wyzwanie dla projektanta. Projekt wnętrz wykonała pracownia LOFT Magdalena Adamus. 


Bistro Sztuczka w Sopocie to kolejny lokal Rafała Wałęsy w Trójmieście. Jego gdyńska Sztuczka z autorską kuchnią przecierała pięć lat temu szlaki na lokalnej scenie restauracji. Jest to miejsce z wykwintnie przygotowanymi i podanymi potrawami. Zainteresowanie lokalem sprawiło, że właściciel postanowił otworzyć kolejną tego typu restaurację w Sopocie. Sztuczka Bistro, która zastąpiła miejsce Mandarynki przy ulicy Bema to kuchnia dla wszystkich - nie tylko smakoszy. Przepisy są proste ale ciekawe.
 
bistro Sztuczka
bistro Sztuczka
bistro Sztuczka

Lokal posiada pięćdziesiąt miejsc dla gości. Jedno z pomieszczeń może być wykorzystywane jako vip room. Główną rolę we wnętrzu mają odgrywać potrawy. Stąd bardzo dobrze oświetlone blaty stolików, które są miejscem do eksponowania zawartości talerzy.

Wnętrze oszczędne w wyrazie wypełnia nastrojowa atmosfera. Odpowiedni klimat uzyskano za pomocą konsekwentnej kompozycji kolorów i prostego podziału funkcji w przestrzeni. Podstawową paletę barw tworzy ściana wykończona niezwykłą tapetą, która wygląda jak ręcznie malowany obraz. Jest to jedyna dekoracja, ale  za to trudno jej nie zauważyć.  Jest ona jednocześnie ukłonem w kierunku twórczości kulinarnej Rafała Wałęsy.  


bistro Sztuczka
bistro Sztuczka
bistro Sztuczka

Posadzkę sali głównej i pomieszczenia na półpiętrze pokryto dębowym parkietem. Wnękę w całości włącznie z podłogą i sufitem wykończono kolorem ciemnej i bardzo wysmakowanej szarości. Blachę stalową, z której wykonany jest bar połączono ze szkłem zbrojonym.


bistro Sztuczka
bistro Sztuczka

Bistro Sztuczka

Projekt wnętrz: LOFT Magdalena Adamus

Powierzchnia: 120 m2

Realizacja: 2017

Lokalizacja: Sopot

Zdjęcia: Tom Kurek


bistro Sztuczka

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!