Red Dot Award docenił Stand Up

Red Dot Award docenił Stand Up

Już po raz 62. Design Zentrum Nordrhein Westfalen w Essen przyznało międzynarodową nagrodę Red Dot i wytypowało najlepsze rozwiązania z zakresu designu z całego świata. Spośród kilku tysięcy zgłoszeń nagrodę Best of the Best w kategorii Product Design 2017 otrzymał Stand Up, biurko Mikomax Smart Office.


Konkurs Red Dot corocznie wyróżnia produkty, które odznaczają się przełomowym wzornictwem i najlepszym wykonaniem, łączące nowatorskie rozwiązania z wysoką funkcjonalnością. Red Dot od 1955 roku spośród tysięcy zgłoszeń typuje wyróżniające się pod kątem designu projekty z całego świata. Nagroda przyznawana jest w trzech głównych kategoriach: Product Design, Communication Design oraz Design Concept. W ramach każdej z nich najlepszy projekt otrzymuje najwyższe wyróżnienie: Best of the Best.

Stand Up bazuje na opatentowanym manualnym systemie regulowania wysokości blatu, który umożliwia dynamiczną pracę w trybie sit & stand, z możliwością płynnego przechodzenia z jednej pozycji do drugiej bez przerywania realizowanych zadań. Dzięki temu wspomaga ergonomiczną i komfortową aktywność zawodową. Dodatkowo, częstsza zmiana pozycji zapobiega dolegliwościom związanym z wielogodzinnym bezruchem.

System nie tylko dba o zdrowie jego użytkowników, ale też umożliwia realizację szeregu aktywności, których tradycyjne biurko nie uwzględnia. Dzięki regulacji wysokości blatu daje możliwość zorganizowania nieformalnych stojących zebrań grup projektowych lub prezentacji bez przenoszenia pracy do sal konferencyjnych. Docenione przez Red Dot Award biurko to nowa odsłona projektu. Stand Up zyskał lekką i nowoczesną formę korespondującą z aktualnymi trendami. Zastosowanie drewnianej ramy to odpowiedź na odformalizowanie przestrzeni biurowej, która coraz częściej przypomina wystrój domu: jest przytulna i komfortowa. Laur od Red Dot to nie jest pierwsze wyróżnienie dla systemu Stand Up. W 2016 roku był nominowany do nagrody Archiproducts Design Award w trakcie renomowanych targów Orgatec w Kolonii, a w 2017 do TOP awards w ramach 9. edycji arena DESIGN w Poznaniu.

W jury Red Dot Award zasiada blisko 40 niezależnych specjalistów ze świata designu, wśród których znajdują się projektanci, profesorowie akademiccy czy dziennikarze branżowi. Nagrodzone projekty prezentowane będą w Red Dot Design Museum w budynku dawnej kopalni Zollverein w Essen, która jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Uroczyste wręczenie tegorocznych Red Dot będzie miało miejsce 3 lipca 2017 roku w Essen Aalto Theatre w obecności około 1200 gości, w tym projektantów, dziennikarzy, ekonomistów i polityków. Przez kolejnych pięć tygodni w Red Dot Design Museum Essen, laureaci tegorocznej odsłony konkursu będą prezentowani na specjalnej wystawie „Design on Stage”, która jest częścią największej na świecie wystawy poświęconej współczesnemu designowi.


Red Dot Award: Product Design 2017 Best of the Best for Stand Up desk

stand up biurko mokomax

źródło: materiały prasowe 

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!