Kolejne piętra JLL

Kolejne piętra JLL

Nowe warszawskie biuro JLL nie przestaje zaskakiwać. Tétris oddał właśnie do użytku ostatnie trzy piętra w budynku Warsaw Spire o powierzchni ponad 4,500 m2. Mamy tu bieżnie z pulpitami do pracy, drabinki do ćwiczeń czy Xbox. Smaczku wnętrzom dodają nowinki technologiczne, jak kamery śledzące mówcę.

 

Profesjonalne pomieszczenie do wideokonferencji o nazwie Kieślowski robi chyba największe wrażenie. Na szklanych ścianach wzrok przyciąga taśma filmowa, na słupie wiszą plakaty filmów mistrza, a tło tworzy czarna kotara. Zamontowano tu najbardziej nowoczesny system telekonferencyjny, tworzący tzw. efekt studia filmowego. Osoby wchodzące do sali konferencyjnej są śledzone przez elektronikę. Kiedy ktoś zabiera głos, jest namierzany przez kamerę, która automatycznie robi zbliżenie jego twarzy. Dzięki wprowadzeniu dynamiki do dyskusji, zwiększa to atrakcyjność spotkania i poprawia interakcje między rozmówcami. Mamy tu innowacyjny system izolacji dźwięku - eliminuje on wszystkie odgłosy poza ludzką mową (np. stuk filiżanki czy otwieranie drzwi). Można ograniczyć zasięg mikrofonu tylko do okolic stołu, tak aby gość spotkania mógł czuć się swobodnie poza jego zasięgiem, np. spokojnie odebrać telefon.

Consierge na życzenie

Wystrój pięter 26, 32 i 33 kontynuuje opowieść o Polsce. Wykończenia filcowe - zastosowane w open space w celu poprawy akustyki - obrazują kolejne symbole Warszawy, są nimi: Most Świętokrzyski, Pałac Królewski oraz Pałac Kultury. Na 32. piętrze powstały sale konferencyjne: Bug, Wisła, Warta i Odra, zdobione fototapetą ze zdjęciami rzek. Sale zbudowane są modułowo, tak aby można połączyć je w jedno duże pomieszczenie. Ciekawostką jest specjalna ruchoma recepcja z rodzajem pulpitu wysuwanego ze ściany, który tworzy stanowisko dla concierge’a.

 

JLL biuro kolejne pietra
JLL biuro kolejne pietra
JLL biuro kolejne pietra

Koronka, fauna i flora

Motyw przewodni wszystkich przestrzeni socjalnych JLL, czyli koronka - rozkwita tu w nowych aranżacjach. Zdobione są nim kuchnie Gęś, Sowa oraz Foka. Szczególnie wrażenie robi kuchnia Gęś w szaro-białej kolorystyce, z lampami ozdobionymi naturalnym białym pierzem oraz kotarami przypominającymi skrzydła. Sowa wita imitacją zielonej trawy na ścianach, poprzedzielanej kłodami drewna. Za to Foka budzi skojarzenia z morskimi krajobrazami, dzięki wykładzinie przypominającej drewno, z którego zrobione są pomosty. 


JLL biuro kolejne pietra
JLL biuro kolejne pietra
JLL biuro kolejne pietra

Od fitnessu do Xboxa

Charakter nowych wnętrz wynika wprost z potrzeb wyrażanych przez zespół JLL – zarówno ten pracujący od kilku miesięcy w Warsaw Spire, jak pracowników nowych działów. Bazując na nich Tétris zaproponował na przykład stworzenie sali o roboczej nazwie Fitness, w której znajdują się bieżnie z pulpitami do pracy, piłkarzyki oraz drabinki do ćwiczeń. W jednym z tzw. pokoi kreatywnych - czyli mniej formalnych sal konferencyjnych - znalazła się konsola do gier - Xbox. Nowoczesne technologie ciekawie kontrastują z PRL-owskim designem tego pomieszczenia. Na ścianach widać tapetę imitującą obraz kontrolny TVP, na podłodze wykładzinę z epoki.

 

JLL biuro kolejne pietra
JLL biuro kolejne pietra
JLL biuro kolejne pietra
JLL biuro kolejne pietra

Biuro JLL

Projekt wnętrz: Tetris

Realizacja: kolejne trzy piętra 2017

Lokalizacja: Warszawa, Warsaw Spire

źródło: materiały prasowe Tetris


JLL biuro kolejne pietra

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!