Etno Cafe w Warszawie

Etno Cafe w Warszawie

W 1976 roku rodzina Hamda rozpoczęła w Etiopii uprawę rośliny kawowca. Wiele lat później przedstawiciel kolejnego pokolenia zakłada nad Wisłą sieć wyjątkowych kawiarni. Filiżanka czystej Arabiki z Wyżyny Abisyńskiej wymaga odpowiedniej oprawy. Projekt kawiarni Etno Cafe dla lokalizacji Marszałkowska 87 w Warszawie, stworzony przez Forbis Group pozwala cieszyć się jej aromatem zarówno podczas spotkania towarzyskiego w kameralnym gronie, jak również w czasie wspólnej pracy, czy narady biznesowej.


Dobrze zaprojektowane wnętrze kawiarni powinno łączyć w sobie wyjątkowy klimat z funkcjonalnością. Projekt dla Etno Cafe to świeżość, lekkość oraz kolory i materiały nawiązujące do natury. Jasne, pastelowe barwy, roślinne motywy i naturalne drewno w połączeniu ze szkłem, betonem i rdzą tworzą wnętrze ciepłe, a jednocześnie nowoczesne. Kawiarnia Etno Cafe została zaprojektowana na postawie concept book'a firmy. Architekci postanowili jednak zaproponować kilka pomysłów na zmiany, które sprawiły, że ciekawe wnętrze stało się także funkcjonalne.


kawiarnia w Warszawie Etno cafe

Duża powierzchnia lokalu umożliwiła wydzielenie dwóch sal, w ramach których funkcjonować będą aż trzy odrębne strefy. Istnieje opcja zamknięcia jednej z przestrzeni, która służyć będzie organizacji imprez firmowych, czy prywatnych spotkań. W tym pomieszczeniu stoły tworzą jeden długi blat – tak, aby można było spędzić przy nim czas w większym gronie. Picie kawy to jednak nie tylko chwila relaksu z przyjaciółmi. Projektanci Forbis Group pomyśleli także o tych, których mała czarna pobudza podczas pracy. Stoły przystosowane są do pracy przy komputerze - mają zaprojektowane przelotki, a w podniesionej posadzce występują tak zwane floorboxy, czyli puszki podłogowe z gniazdkami elektrycznymi. Zaplanowano także ekran, który stwarza warunki zarówno obejrzenia wydarzenia sportowego, jak również wyświetlenia prezentacji podczas spotkania biznesowego.


kawiarnia w Warszawie Etno cafe
kawiarnia w Warszawie Etno cafe

Druga część to strefa konsumencka – przystosowana zarówno do pracy, jak i towarzyskich spotkań. Zróżnicowane miejsca siedzące zostały zaprojektowane tak, aby można było tu popracować samotnie, jak i w grupie, napić się kawy z przyjaciółką, poczytać książkę, poczekać na znajomych, bądź zjeść lunch.

Ostatnia przestrzeń to strefa oparta na winebarze. Jest to fragment kawiarni, który najbardziej ożywi się wieczorami, kiedy oprócz dobrej kawy będą serwowane rozmaite gatunki win. W strefie tej można usiąść przy barze, przy stole hokerowym, bądź w witrynie okna na parapecie, gdzie zaplanowane zostały wygodne poduszki i siedziska. 

Przegrodę pomiędzy dwoma pomieszczeniami konsumenckimi tworzy ściana z profili stalowych z wypełnieniami ze szkła oraz półkami. Całość zostanie w efektowny sposób podkreślona światłem ledowym. Charakterystyczna dla wnętrza będzie duża ilość zieleni w postaci żywych roślin, ale nie tylko - na ścianach narysowano liście kawy. Motywy kawowe pojawiają się również na specjalnie zaprojektowanej tapecie, przedstawiającej krok po kroku proces przygotowywania tego szlachetnego napoju. Pośród kwietników znajdą się książki i gry planszowe. Kawiarnia zostanie wyposażona także we wszelkie udogodnienia: kącik z zabawkami zaprojektowany z myślą o najmłodszych, przewijak dla dzieci, przestrzenie przystosowane dla osób niepełnosprawnych.


kawiarnia w Warszawie Etno cafe

Realizowany projekt dla lokalu przy ul. Marszałkowskiej 87 to pierwsza flagowa kawiarnia Etno Cafe na rynku warszawskim. Ważnym podkreślenia jest fakt, że będzie to coś więcej niż kawiarnia. Przestrzeń zaprojektowano tak, aby kawiarnia spełniała rolę aktywnego miejsca spotkań i wydarzeń kulturalnych. W planach są spotkania z producentami win, organizacje wernisaży, koncertów czy wieczorów sportowych z Ligą Mistrzów. Otwarcie kawiarni zaplanowano na kwiecień 2017.

kawiarnia w Warszawie Etno cafe

Etno Cafe

Projekt wnętrz: Forbis Group

Powierzchnia: 230m2

Realizacja: planowane otwarcie kwiecień 2017

Lokalizacja: Warszawa

źródło: materiały prasowe


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!