Rozrywki to klub, koktajl i tapas bar, który pojawił się na klubowej mapie Warszawy pod koniec lutego br. Założeniem projektu było stworzenie wnętrza bazującego na fakturach i materiałach rodem z lat 60/70/80, ale w nowatorskiej, współczesnej odsłonie.
Pomysłodawca projektu Tomasz Dejnarowicz zaprosił do współpracy dwóch doświadczonych i utalentowanych projektantów: Konrada Surowskiego (projektował m.in. DeLite - Warszawa, Klub Stars - Toruń) i Bartosza Wróblewskiego (projektował m.in. klub TAN w Sopocie, Mewa Towarzyska - Sopot, Klub Czekolada - Lublin i Poznań, Dom Kultury - Lublin). Praca nad stworzeniem unikalnego wnętrza zajęła im niemal dwa lata.
Lokal zajmuje trzy poziomy. Poziom zero to koktail bar i część restauracyjna, zajmująca dodatkowo antresolę. Trzeci poziom natomiast to część klubowa (poziom -1).
Dyrektor artystyczny jest fanem tzw. warszawskiego modernizmu. Postanowił wykorzystać elementy i rozwiązania z epoki oraz zastosować je na nowo. Takich elementów i nawiązań jest wewnątrz wiele. Chociażby dębowy parkiet na dancefloorze ułożony w jodełkę czy ażurowe, podwieszane sufity wykorzystywane w stołówkach. Ażurów użyto również w projekcie baru klubowego oraz do wysłony szklanych szyb w części koktajlowej, tak aby stworzyć wrażenie intymności i jednocześnie zachować dostęp światła dziennego. Z myślą o epoce zaprojektowano regały inspirowane meblościanką, kanapy jak leżanki oraz stoły i hokery.
Słupy obudowano drewnem i odpowiednio je podświetlono. Tapety przypominające patternowe wzory geomertyczne z epoki są jednocześnie nowoczesne i ponadczasowe. Krzesła obite drelichem i skórą wyglądają jak stare fabryczne siedziska.
Bary, które były oczkiem w głowie pomysłodawców wykonano ze specjalnego żwiru zatopionego w betonie. Tym sposobem robiono kiedyś słupy, murki oraz elementy ścian. Połaczono je z drewnem i miedzią wytrawianą kwasem w celu jej postarzenia i uzyskania odpowiedniej patyny. Półki barowe nawiązują do meblościanek. Wykonano specjalne konstrukcje z profili zamkniętych oraz wnętrza z wykorzystaniem drewna i szkła zbrojonego.
Największym wyzwaniem dla projektantów było drzewo w części koktajlowej. Konstrukcja ta powstała nie bez przyczyny. Miejsce przy barze zajmował bowiem brzydki słup, którego nie można było usunąć. Postanowiono osłonić go w ciekawy sposób. Wykonano więc drzewo, które było inspirowane achitektonicznym majstersztykiem z Sewilli.
- Zależało mi przede wszystkim na tym, aby charakter miejsca nawiązywał sentymentalnie do epoki, ale nie był jej odbiciem. Aby był nowoczesny, a jednocześnie delikatnie vintage. Przez zastosowanie określonych faktur chcieliśmy stworzyć wrażenie miejsca, w którym już się było. Wszystko po to, by poczuć domowy klimat i pewną reminiscencję. Wiedzieliśmy, że nie chcemy być następnym nowoczesnym klubem nastawionym na lans, a miejscem wyróżniającym się jakością i klimatem. Mamy nadzieję, że udało nam się to osiągnąć - wyjaśnia Tomasz Dejnarowicz dyrektor artystyczny Rozrywki.
Rozrywki
Projekt wnętrz: Konrad Surowski
Współpraca: Bartosz Wróblewski (projekt drzewa), Tomasz Dejnarowicz
Powierzchnia: ok. 400 m2
Realizacja: koniec lutego 2017
Zdjęcia: Ignacy Śmigielski
Lokalizacja: Warszawa
Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Po niemal dziesięciu latach od powstania Walt Disney Concert Hall...
czytajPrzy jednym z uroczych dziedzińców w centrum Porto powstała równie...
czytajOpen space to otwarta przestrzeń biurowa, która ma zarówno swoich...
czytajW dzielnicy Górczyn w Poznaniu, został wybudowany nowy obiekt należący...
czytaj
Ilość komentarzy: 0
Dodaj nowy komentarz