Futurystyczne biuro Ghelamco

Futurystyczne biuro Ghelamco

Nowa odsłona biura polskiego oddziału dewelopera Ghelamco została zrealizowana we własnej, flagowej inwestycji – budynku Warsaw Spire na jednym z najwyższych pięter wieżowca. Za przygotowanie projektu odpowiada Przemysław Mac Stopa i zespół Massive Design.


Jest to już trzecia siedziba Ghelamco Poland projektowana przez Massive Design. Biuro miało być kolejnym krokiem w przyszłość w porównaniu z poprzednim, stworzonym na warszawskim Mokotowie, w opinii wielu wciąż zaskakujące i na najwyższym poziomie projektowym, przez co architekci sami sobie wysoko postawili poprzeczkę. Główny projektant, Mac Stopa, wiedział, że w przypadku tego biura będzie wymagana kreatywność na najwyższym poziomie.

Design biura Ghelamco został oparty o lata eksperymentów i badań wykonywanych na potrzeby produkcji wzornictwa przemysłowego. Niemal wszystkie elementy wnętrza: od wykładziny, poprzez meble, okładziny ścienne, a nawet sufity zostały wykonane według projektu Stopy. Niezbędne okazały się tu doświadczenia zdobyte podczas lat projektowania i wdrażania produkcji form przemysłowych. Możemy tu znaleźć zarówno elementy termoformowane jak i prefabrykowane, które są przedłużeniem autorskiego projektu wykładziny dywanowej przygotowanego dla uznanego producenta, jakim jest Milliken. Cały projekt można scharakteryzować, jako przedłużenie wizji zaczerpniętej z lobby Warsaw Spire. Tu również zastosowano rozwiązania korzystające wprost z możliwości technologii 3D.


biuro Ghelamco Warsaw Spire
biuro Ghelamco Warsaw Spire

W warstwie funkcjonalnej biuro Ghelamco również reprezentuje najnowsze trendy. Wyraźnie zarysowany został podział na część przeznaczoną dla gości oraz biurową, gdzie stworzono współczesny open space z dostępem do mobilnych pomieszczeń spotkań. Od wejścia da się dosłownie poczuć motto dewelopera wypisane na ladzie recepcyjnej – We create the future today. Futurystyczna forma pomieszczenia recepcji olśniewa od wejścia i kieruje gości ku pięknemu widokowi na Warszawę. Recepcja otoczona jest z dwóch stron salami konferencyjnymi. Większość sal jest przedłużeniem futurystycznej wizji wnętrza z licznymi tworzonymi na zamówienie elementami prefabrykowanymi widocznymi na suficie czy ścianach. Koronnym przykładem jest sala narożna, gdzie złożono hołd powtarzalności elementów 3D. Pomieszczenie to zapewnia absolutnie niespotykane wrażenia estetyczne. Z drugiej strony recepcji jedna z sal nawiązuje swym wystrojem do zawieszonego podczas budowy neonu, który uwiódł warszawiaków - „Kocham Warszawę”, jednocześnie odsłaniając wnętrze z czasów budowy wieżowca.


biuro Ghelamco Warsaw Spire
biuro Ghelamco Warsaw Spire

W przestrzeni biurowej pozwolono sobie na spersonalizowanie wewnętrznych sal konferencyjnych. Mamy tu salę, w której poczujemy się jak w środku koncertu grupy rockowej U2, salę, która zabiera nas w podróż w wysokie Alpy, czy salę stylizowaną na piękne plaże dalekiego wschodu. Oryginalnym pomysłem powstałym w trakcie licznych spotkań projektowych było również zaaranżowanie głównej kuchenki niczym pola golfowego. 


biuro Ghelamco Warsaw Spire
biuro Ghelamco Warsaw Spire
biuro Ghelamco Warsaw Spire

Nowoczesny open space został rozdzielony gabinetami i salkami konferencyjnymi, które wydzielają go również od głównego ciągu komunikacji. Prócz mobilnych miejsc spotkań, zlokalizowano tu również stoły projektowe i otwarte archiwum, które musiało być łatwo dostępne, gdyż kumuluje większość przetwarzanej przez pracowników dokumentacji.


biuro Ghelamco Warsaw Spire
biuro Ghelamco Warsaw Spire
biuro Ghelamco Warsaw Spire
biuro Ghelamco Warsaw Spire
biuro Ghelamco Warsaw Spire

Projekt Massive Design powstawał w dziesięć miesięcy i wymagał bardzo ścisłej współpracy zarówno z klientem, jak i jego podwykonawcami. Efekt końcowy jednak wart był włożonego wysiłku w proces powstawania tej aranżacji.


Ghelamco Office 

Projekt wnętrz: Massive Design

Realizacja: 2017

Lokalizacja: Warszawa/Warsaw Spire

Fot. udostępnione dzięki uprzejmości Massive Design

źródło: materiały prasowe Massive Design


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!