Juice Press People w zabytkowej kamienicy

Juice Press People w zabytkowej kamienicy

Juice Press People to stołeczny bar serwujący soki tłoczone na zimno oraz modne smoothie bowls. Lokal znajduje się w jednym z piękniejszych warszawskich budynków - kamienicy Zofii Kiersnowskiej przy ul. Brackiej. Autorkami projektu wnętrz są Magdalena Jeziorowska i Magdalena Dusińska z pracowni DE NOVO.


Kamienica powstała pod koniec XIX wieku na podstawie projektu Edwarda Lilpopa. Mieściło się w niej niegdyś gimnazjum im. św. Stanisława Kostki, później gimnazjum Ludwika Lorentza. W lokalu, w którym znajduje się obecnie Juice Press People miał uprzednio swoją siedzibę zakład kuśnierski. Fasada budynku przetrwała wojnę w niemal niezmienionym stanie.

 

Juice Press People w Warszawie
Juice Press People w Warszawie
Juice Press People w Warszawie

Wnętrze nawiązuje częściowo do stylistyki kamienicy. Architektki wraz z inwestorką Klaudią Panasiuk starały się zachować jak najwięcej oryginalnych elementów. Podczas remontu, pod warstwą linoleum, odkryto piękną, oryginalną posadzkę dywanową produkcji firmy Marywil Warszawa. Schody oraz balustrada z poręczą prowadzące do piwnicy lokalu również są oryginalnym elementem wnętrza. Zostały jedynie odświeżone.


 
Juice Press People w Warszawie

Schody prowadzące na antresolę, która była tu od zawsze zostały odmienione. Nowe wykonano z blachy ryflowanej. Zastąpiły one stare schody z  metalowymi profilami wypełnionymi drewnem.

Gruba, stara tektura, którą wyłożona była antresola ustąpiła miejsca dębowej podłodze odzyskanej z mokotowskiej willi z okresu dwudziestolecia międzywojennego.


Juice Press People w Warszawie

W miejscu gdzie obecnie stoi długi stół pod oknem, a na podłodze jest fragment blachy ryflowanej pierwotnie miał swoje miejsce świetlik.

 
Juice Press People w Warszawie

Blaty stołów są wykonane z greckiego marmuru w kolorze oliwki. Żeliwne nogi zamówiono u polskiego producenta. Z tego samego marmuru został wykonany blat baru. Jego boki natomiast pokrywa stal nierdzewna.

 

Juice Press People w Warszawie

Juice Press People

Projekt wnętrza: DE NOVO Magdalena Jeziorowska i Magdalena Dusińska

Powierzchnia: 45 m2

Realizacja: 2016

Lokalizacja: Warszawa

Autor zdjęć: 2inCreatives 


Juice Press People w Warszawie

W Juice Press People znajdą dla siebie miejsce miłośnicy kawy i herbaty, soków, bowli, czy słodkości, a także ich czworonożni towarzysze.


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!