Nieskończona głębia Dropbox

Nieskończona głębia Dropbox

Firma Dropbox znana jest z udostępniania swoim klientom przestrzeni dyskowej na serwerach. Usługa ułatwia wygodną pracę w dowolnym miejscu, bez obawy o dostępność dokumentów. Zlecając agencji projektowej Rapt Studio aranżacje swojego nowego biura w San Francisco, firma Dropbox kładła nacisk właśnie na możliwość wygodnej pracy dla swoich pracowników, niezależnie od miejsca, które wybrali.


Nowa siedziba łączy pod jednym dachem wszystkich pracowników Dropbox w San Francisco. Wcześniej firma zajmowała dwa budynki. Założeniem projektu było połączenie ich we wspólny organizm, który funkcjonuje w prosty, ale wyjątkowy sposób. Ważnym punktem w projekcie były konsultacje z pracownikami, których poproszono o określenie swoich preferencji. Szybko okazało się, że pracownicy potrzebują zmian w swoim środowisku pracy, zależnych od obowiązków, które wykonują.


siedziba Dropbox
Siedziba Dropbox

W odpowiedzi na zapotrzebowanie pracowników stworzono biuro, w którym mają oni do wyboru: sale konferencyjne, gabinety, bibliotekę, bar karaoke czy ustronne miejsce w holu. Oprócz tego tzw. Deep Focus Room, który jest przeciwieństwem spokojnej i jasnej biblioteki. Jest to jej wersja espresso.siedziba Dropbox
siedziba Dropbox
siedziba Dropbox
siedziba Dropbox
siedziba Dropbox
siedziba Dropbox
siedziba Dropbox

Przeszklony hol jest miejscem, w którym to co na zewnątrz miesza się z wnętrzem pomieszczenia. Olbrzymie lustra sprawiają, że zaciera się granica pomiędzy tymi dwoma przestrzeniami. Wnętrze ma odzwierciedlać jedną z podstawowych wartości spółki - nieskończoną głębię możliwości przechowywania. Kule pokryte mchem natomiast przypominają o tym, że przestrzeń ta ciągle ewoluuje.


siedziba Dropbox
siedziba Dropbox
siedziba Dropbox
siedziba Dropbox

Siedziba Dropbox

Projekt: Rapt Studio

Powierzchnia: 290 000 sqft

Realizacja: 2016

Lokalizacja: San Francisco, USA

Zdjecia: Rapt Studio


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!