Szlachetny, jasny dąb tworzy przyjemne ciepło, którym zdają się ogrzewać betonowe faktury we wnętrzach gdyńskiego domu. Pomieszczenia Helen's House zaprojektowała pracownia Ministerstwo Spraw We Wnętrzach.
Pomimo dużego udziału szarości a także niebieskości wnętrza zachęcają do wygrzewania się w ciepłej atmosferze. Dlaczego tak się stało? Zastosowane jasne drewno weszło w udany dialog aranżacyjny z resztą wystroju.
Ten sam rodzaj drewna znajdziemy zarówno na podłogach jak i na części ścian, sufitów czy mebli. Szczególnie salon jest nim przepełniony. Ciekawym rozwiązaniem są wewnętrzne okiennice wykonane z tego samego materiału. Są funkcjonalne, dekoracyjne a zarazem tworzą jedność ze ścianą.
Ściana z kominkiem tworzy subtelną granicę pomiędzy salonem a jadalnią i kuchnią. Z każdego z tych pomieszczeń można podziwiać ogień w kominku. Od strony salonu jest oparciem wygodnego siedziska natomiast od strony jadalni miejscem na telewizor. Dekoracyjna i funkcjonalna ścianka jest jednym z ciewawych rozwiązań zastosowanych w Helen's House.
Kolejnym rozwiązaniem modelującym przestrzeń są mobilne ściany i wysokie przesuwane drzwi. Dzięki ich zastosowaniu inwestorzy mogą tworzyć bardziej intymne miejsca lub otwierać je tworząc otwarte strefy.
Drewno oraz beton są obecne także w korytarzch i klatkach schodowych. Faktury i kształy materiałów w połączeniu z geometrią poręczy i lamp tworzą przestrzenie miłe dla oka. Wygodne siedzisko w korytarzu zostało ukyte w drewnianej zabudowie. Tam też znalazło się miejsce na wieszaki. Oświetlona, ukryta strefa nie wprowadza chaosu do pomieszczenia.
Kuchnia jest odgrodzona od jadalni barem z lustrzanym bokiem. Na tle szarej zabudowy, w której ukryto akcesoria kuchenne, ciekawie prezentują się trzy hokery z kolorowymi, skórzanymi siedziskami. Materiały, z których są wykonane współgrają z betonowymi akcentami.
Sypialnia, podobnie jak większość pomieszczeń została zaprojektowana w stonowanej kolorystyce. W połączeniu z drewnem i miękkimi tkaninami pozwala domownikom wyciszyć się po dniu pracy. Olbrzymie okna zaopatrzono w ciężkie zasłony, tak aby kontrolować prywatność we wnętrzu.
W sypialni pojawił się dodatkowy kolor mięty, ale jest on również stonowany. Prawdziwa feeria barw wybucha dopiero w pokojach dzieci. Ściany, siedziska i dywany pulsują kolorem. Przemyślana zabudowa porządkuje przestrzeń i eksponuje to co najważniejsze dla właściciela pokoju.
Kolor i energia pojawiają się w pokoju rozrywki, który pełni rolę zarówno fitness roomu jak i game roomu. Znalazło się w nim miejsce na stół do ping-ponga oraz telewizor i konsolę. Można tutaj także organizować imprezy.
Zdjęcia umieszczone na ścianach przeplatają się z lustrami, w których odbiciu domownicy mogą obserwować efekty swoich wysiłków fizycznych.
- Helen's House to także subtelny uśmiech domowników, ujęty w obecności Banksy'ego w miejscu odosobnienia, czy symbolicznym męskim podziale łazienki dziecięcej - wspominają architekci MSWW.
Helen's House
Projekt wnętrz: Ministrestwo Spraw We Wnętrzach
Projekt bryły: Karina Myszkier
Powierzchnia: 300 m2
Realizacja: 2016
Lokalizacja: Gdynia
Zdjecia: Marcin Konopka/ MSWW
Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Prezentujemy nieszablonowe wnętrze mieszkania w Warszawie autorstwa pracowni HOLA Design....
czytajW sercu warszawskiego Śródmieścia, Zofia Wyganowska i Agata Melerska, projektantki...
czytajKarakoy Loft to penthouse o powierzchni ponad 180 m² należący...
czytajWnętrze zaprojektowane przez młodego architekta Bernardo Badera,położony jest u podnóża...
czytaj
Ilość komentarzy: 0