Loft w ciepłej odsłonie

Loft w ciepłej odsłonie

Głównym założeniem projektowym było wykreowanie przestrzeni utrzymanej w duchu industrialnym przy zachowaniu przytulnych akcentów domowej enklawy. MEEKO Architekci z Mielca zaaranżowali mieszkanie zgodnie z wymogami inwestora.


Mieszkanie o powierzchni 70 m2 rozplanowane jest w regularnym kształcie litery C. Od wschodu rozpościera się widok na krakowski wieżowiec Szkieletora, od zachodu natomiast na zielony dziedziniec osiedla.

Klimat wnętrz tworzą surowe materiały takie jak stara cegła, szkło, metal, beton, graficzne zestawienie beli i czerni oraz drewno. Rośliny naturalnie zdobią i ożywiają industrialne wnętrze.


loft w Krakowie

Strefę wejściową stanowi hol wykończony starą okładziną ceglaną, wyposażony w konsolę i lustro zaprojektowane na metalowej konstrukcji w kolorze czarnym, drewniane siedzisko oraz obszerną szafę. Szafa garderobiana wykończona jest eleganckimi, ciemnymi fornirowanymi frontami. 

Hol oddzielono od części dziennej stalowo-szklaną ścianą z drzwiami przesuwnymi, stanowiącą oryginalny portal wejściowy do salonu.


loft w Krakowie
loft w Krakowie
loft w Krakowie
loft w Krakowie

Podłogi wykończone drewnem dębowym ocieplają klimat wnętrz i kontrastują z monochromatycznymi elementami przestrzeni oraz białą zabudową meblową.


loft w Krakowie

Kuchnia wydzielona jest od salonu wyspą, która zasłania część roboczą oraz stanowi wymarzone miejsce na poranną kawę. Półka na rośliny i książki kucharskie doskonale eksponuje się na tle starej cegły. Zaprojektowana na konstrukcji stalowej, malowanej proszkowo na kolor czarny,  stylem nawiązuje do drzwi do salonu oraz wyposażenia holu.


loft w Krakowie
loft w Krakowie
loft w Krakowie, kuchnia
loft w Krakowie, kuchnia

Łazienki utrzymane są w ciemnoszarej kolorystyce. Strukturę i rysunek betonu skomponowano z fornirowaną zabudową meblową. Kolorystykę i nastrój łazienek przełamuje wykończenie płytkami ściennymi imitującymi drewniane deski.


loft w Krakowie, łazienka
loft w Krakowie, łazienka
loft w Krakowie, łazienka

Sypialnia w neutralnej kolorystyce odcieni szarości jest miejscem odpoczynku i relaksu. Charakteru i przytulnej atmosfery dodają drewniane elementy wykończenia oraz fantazyjnie rozpięte oświetlenie.


loft w Krakowie, sypialnia

Loft w Krakowie

Projekt wnętrz: MEEKO Architekci

Powierzchnia: 70 m2

Realizacja: 2016

Lokalizacja: Kraków


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!