Biuro coworkingowe pełne kwiatów

Biuro coworkingowe pełne kwiatów

Takiej ilości kwiatów w biurze jeszcze nie było. Nowe biuro coworkingowe Second Home Lisboa to prawdziwa oranżeria. Pomysł na stworzenie zielonego, twórczego miejsca pracy w zabytkowej lizbońskiej kamienicy z 1892 roku powstał w biurze SelgasCano.

Targ warzywny znajdujący się na parterze kamienicy znany jest wszystkim mieszkańcom Lizbony. Podobnie jak warszawskie zabytkowe hale przyciąga tłumy. Przestrzeń na piętrze zaadaptowano na potrzeby olbrzymiego biura coworkingowego.

Biuro w kształcie litery L  podzielono na dwa odrębne obszary, tworząc strefę do pracy oraz wypoczynku i spotkań towarzystkich. Wnętrze wypełnia ogromny, wijący się biały stół ukryty wśród tysiąca kwiatów. Draceny, figowce, paprocie i asparagusy to pierwsza rzecz, która rzuca się w oczy odwiedzającym.


kwiaty w biurze
kwiaty w biurze
kwiaty w biurze
kwiaty w biurze

Biuro o powierzchni ponad tysiąca metrów kwadratowych ma otwarty plan i zachowano w nim żelazne detale oraz stare okna. Elementy dachu hali targowej zostały pomalowane w celu zaakcentowania obszarów w pomieszczeniu.

Konstrukcja stołu zapewnia prywatność ale jednocześnie daje poczucie wspólnoty z pozostałymi pracownikami. Kwiaty uspokajają, poprawiają nastrój, oczyszczają powietrze i nawiązują do "warzywnej historii" targowiska na dole.

W biurze odbywają się zajęcia jogi i pilates. Pracownicy w przerwach w pracy wybierają surfing na plaży lub biegi wzdłuż pobliskiej rzeki.

 

targowisko w Lizbonie, kwiaty w biurze
kwiaty w biurze

Biuro oferuje 250 miejsc do pracy. Obszar roboczy jest jasny natomiast teren rekreacyjny, zawierający bar oraz kawiarnię pomalowano na ciemny niebieski kolor. We wnętrzu znajduje się ponadto biblioteka wyposażona w portugalskie i angielskie książki oraz cztery sale konferencyjne.


kwiaty w biurze
kwiaty w biurze
kwiaty w biurze

Założeniem architektów było również zmniejszenie zużycia energii w budynku. Wyeliminowano system klimatyzacji i stworzono promienny system podłogowy z naturalną wentylacją, podobny do tych stosowanych w szklarniach.

kwiaty w biurze

Second Home Lisboa

Projekt wnętrz:  SelgasCano, Jose Selgas and Lucia Cano

Powierzchnia: 1115 m2

Realizacja: 2016

Zdjęcia: Iwan Baan

Lokalizacja: Lizbona,  Mercado da Ribeira


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!