Novotel Wrocław Centrum w nowej odsłonie

Novotel Wrocław Centrum w nowej odsłonie

Wnętrza stref ogólnodostępnych hotelu Novotel Wrocław Centrum zostały uznane za jedną z najbardziej udanych renowacji hoteli z Grupy Orbis SA ostatnich paru lat. Projekt wykonała pracownia Tremend. 

Do zadań architektów należało przeprojektowanie części ogólnodostępnej budynku oraz strefy konferencyjnej, znajdującej się na parterze i dostosowanie jej rozwiązań do aktualnych potrzeb klientów. Magdalena Fedorowicz-Boule i Piotr Kalinowski mieli na uwadze przede wszystkim troskę o zapewnienie komfortu gości oraz najnowsze trendy w kreowaniu powierzchni wspólnych. Współpraca architektów z inwestorem zaowocowała nietuzinkowym projektem naznaczonym lokalnymi inspiracjami i dogłębną analizą funkcji obiektu. Powstało miejsce przestronne, użyteczne, wielofunkcyjne i przyjazne.


Hotel Novotel Wrocław
Hotel Novotel Wrocław
Hotel Novotel Wrocław
Hotel Novotel Wrocław
Kolorystyka wnętrz oscyluje wokół ciepłych brązów, szarości i żółcieni. Meble: stonowane pod względem koloru, o prostej formie, wykonane z naturalnych materiałów. Wyposażenie jest zróżnicowane tak, by podkreślić indywidualny charakter poszczególnych stref, ale jest też na tyle elastyczne, żeby można je było dowolnie aranżować. Zastosowane meble to głównie produkty polskich projektantów.

Istotnym elementem wizerunku całego wnętrza jest oświetlenie. Jego barwa i parametry są dostosowane do kolorystyki i funkcji wnętrza. Projektanci starali się za jego pomocą stworzyć charakterystyczny klimat miejsca. Mamy tu więc zarówno designerskie produkty z głównych stron katalogów, jak i instalacje projektowane na zamówienie.

Logo hotelu zostało wykorzystane do zaprojektowania instalacji świetlnej z liter w stylu „Marquee”, zawieszonej poziomo nad stołem. Przywodzi ona na myśł wielkie szyldy teatrów z początków XX wieku.


Hotel Novotel Wrocław

Uwagę zwraca sposób wyznaczenia stref użytkowych. Wydzielono część powitalną, strefę spotkań, relaksu, przestrzeń dla dzieci oraz bar NOVO2. Strefowanie uwidacznia się w różnych materiałach wykończenia posadzki. Wykładzina dywanowa, zaprojektowana przez architektów, działa na zasadzie patchworku, łącząc różne wzory i desenie w jedną, spójną kolorystycznie całość. To nieoczywiste i bardzo intuicyjne w odbiorze wydzielenie, zapewnia jednocześnie wygodną komunikację.


Hotel Novotel Wrocław
Hotel Novotel Wrocław
Hotel Novotel Wrocław
Hotel Novotel Wrocław
Hotel Novotel Wrocław

Projekt wnętrz: Tremend

Architekci prowadzący: Magdalena Federowicz-Boule, Piotr Kalinowski

Zespól projektowy: Anna Sobiech, Katarzyna Majer, Aleksandra Kilinska, Anna Stachi

Realizacja: 2016/2017

Zdjęcia: Tremend

Lokalizacja: Wrocław


Hotel Novotel Wrocław

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!