Milan Design Week i Lexus Design Awards

Milan Design Week i Lexus Design Awards

Przed nami, bo już z początkiem kwietnia, jedna z najbardziej prestiżowych imprez branży wyposażenia wnętrz i designu. Milan Design Week, znany również jako Salone del Mobile, będzie miał w tym roku już 56 edycję. Impreza jest globalnym spotkaniem świata biznesu i kultury, a także forum wymiany doświadczeń dla profesjonalistów z branży. Po raz dziesiąty rozdane zostaną Lexus Design Awards, a wystawa Lexusa pod hasłem „A jednak” będzie oficjalną częścią wydarzenia.


Salone del Mobile rozpocznie się 4 kwietnia i potrwa przez kolejne trzy dni. Podzielono go na trzy sekcje: Classic, Design i xLux. W czasie imprezy będzie można zobaczyć 2000 wystawców ze 165 krajów, na ponad 200 000 metrach kwadratowych. Zaprezentują oni swoje najnowsze produkty. Dla wielu z nich będzie to chwila premiery. Prezentowane produkty mają wyróżniać się najwyższą jakością i innowacyjnością. 


Milan Design Week 2017
Milan Design Week 2017
Milan Design Week 2017
Milan Design Week 2017

Lexus zaprosił w tym roku do współpracy prof. Neri Oxman z MIT Media Lab – projektantkę i architekta wraz z jej zespołem The Mediated Matter Group. Profesor znana jest z wizji harmonizacji natury z jej pozornym przeciwieństwem technologią, co idealnie koresponduje z hasłem tegorocznej edycji Lexus Design Awards „A jednak”. Architekci, którzy zgłaszali swoje prace, mieli za zadanie połączyć elementy sprzeczne. Finaliści pokażą wizjonerskie, progresywne wzornictwo połączone z technologią, która ma zapewnić nowe, niesamowite doświadczenia i wpłynąć na komfort naszego życia. „A jednak” to również tytuł wielowymiarowej instalacji światła i cienia, zaprojektowanej i wykonanej z wykorzystaniem technologii opracowanej przez zespół Oxman.

Wystawa Lexusa odbędzie sie w dniach 4-9 kwietnia w La Triennale di Milano - Muzeum Art&Design w Parco Sempione, uważanego za centrum Milan Design Week. Będzie to prezentacja prac 12 finalistów Lexus Design Awards, wystawa Oxman i wystawa podsumowująca wkład marki w Salone del Mobile.


Więcej szczegółów:

źródło: materiały prasowe


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!