Lobby według konceptu myhive

Lobby według konceptu myhive

Austriacki inwestor Immofinanz wprowadził w ostatnich tygodniach na polski rynek „myhive” – międzynarodowy koncept, dedykowany dla swoich nieruchomości biurowych. Aktualnie w Polsce otwarto pięć biurowców pod tą marką. Każdy z nich charakteryzuje się m.in. szerokim zakresem usług i doskonałą infrastrukturą. To co wyróżnia tę markę najmocniej od strony wizualnej, to niezwykły projekt i wygląd samego lobby.


Osobą odpowiedzialną za stworzenie i wdrożenie koncepcji architektonicznej jest Katharina Froech, project partner Vienna dla beainteriors. 

Głównym zadaniem w projekcie było przekształcenie przestrzeni publicznej w budynkach biurowych Immofinanz w miejsca, które zachęcają do odpoczynku i usprawniają komunikację. Serce koncepcji, czyli lobby przypomina wnętrze hotelowe. Stworzone nowe środowisko miało rodzić uśmiech na twarzy pracowników budynku, z drugiej wywoływać pozytywne pierwsze wrażenie wśród odwiedzających gości.
W dzisiejszych czasach praca i wypoczynek są równoznacznie ważne dla każdego z nas. Stąd też stworzenie komfortowych warunków dla obu z tych sfer było jednym z głównych wyzwań dla tej koncepcji.
 
W każdym z budynków przebadano różne konfiguracje przestrzeni. Zadaniem projektantów było zintegrowanie istniejących elementów z nowymi. Ważnym punktem koncepcji są oznakowania odnoszące się do archetypów w architekturze hoteli. Ponadto kluczowe było także użycie w lobby wielkoformatowych grafik przedstawiających ludzi w różnych sytuacjach życiowych. Ich postaci są obecne na podświetlonych ścianach czy tapetach.

lobby w biurze, myhive
lobby w biurze, myhive
lobby w biurze, myhive
lobby w biurze, myhive
Zaprojektowano i stworzono od podstaw moduły mebli, których zadaniem jest wspieranie różnych form komunikacji. Niskie biurko recepcyjne ze specjalnie dopasowanymi lampami zostało ustawione tuż obok drewnianego stołu. Ta kombinacja wraz z tylną, oświetloną ścianą i zintegrowanym ekranem telewizyjnym stanowi miejsce pierwszego kontaktu każdego lobby.
Część wypoczynkowa z sofą, fotelami oraz stolikami zachęca do spotkań i rozmów. Ponadto, ustawione w innej części wygodne fotele z wysokimi oparciami tworzą przytulną atmosferę, a ich kształt zapewnia dodatkową dyskrecję, szczególnie w mniejszych lobby.

lobby w biurze, myhive
lobby w biurze, myhive
lobby w biurze, myhive

Grupa tzw. mebli wysokich (drewniane stoły i krzesła), nad którymi zawieszane są lampy w formie czaszy nadaje się idealnie do pracy. Stoły wyposażone są w stacje dokujące do telefonu czy też tabletu. Ponadto zastosowane w nich rowki pozwalają na utrzymanie urządzeń mobilnych w pozycji pionowej. Co więcej zastosowane koniki na biegunach, czy też tzw. krzesła rowerowe (wysokie krzesła z zamontowanymi pedałami rowerowymi, umożliwiające połączenie pracy z aktywnością fizyczną) stanowią uzupełnienie całości koncepcji i dodatkowy element potwierdzający unikatowość wnętrza.​


lobby w biurze, myhive

źródło: materiały prasowe Immofinanz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!