Nowe biuro Stanley Black&Decker

Nowe biuro Stanley Black&Decker

Firma Stanley Black&Decker (SBD) przeprowadziła swój warszawski zespół z kompleksu biznesowego Park Postępu na Mokotowie do nowego budynku Proximo przy ul. Prostej. Realizacja biura odbyła się w formule otwartych ksiąg, czyli tzw. Open Book. Za projekt architektoniczny wnętrza i wykonanie odpowiada firma Tétris. 


Wystrój biura odzwierciedla ducha firmy. SBD jest producentem narzędzi przemysłowych i ręcznych. Produkty firmy były motywem przewodnim wystroju nowego wnętrza. Na trzech piętrach, o łącznej powierzchni 4,3 tys. m2 stworzono biuro, które posiada dwanaście sal konferencyjnych, cztery kuchnie i jedną dużą stołówkę, pełniącą rolę przestrzeni integracyjnej. W wystroju wnętrz uwagę przykuwa różnorodność pomieszczeń, ich funkcji oraz materiałów i rozwiązań użytych do wykończenia.


biuro Stanley Back&decker w Warszawie
biuro Stanley Back&decker w Warszawie
biuro Stanley Back&decker w Warszawie

Odpowiednia akustyka

W biurze zastosowano sufity, które pomagają uzyskać przyjazną dla pracowników akustykę. Charakteryzują się wysokim poziomem pochłaniania hałasu (alfa w=0,90), ale też co nie mniej ważne wysoką izolacyjnością akustyczną wzdłużną. W strefie komunikacyjnej wzdłuż pomieszczeń z biurkami zamontowano czarny sufit metalowy. Prostokątne płyty z delikatną perforacją wizualne oddzielają przestrzeń pracy od ciągów komunikacyjnych. W salach konferencyjnych o odpowiednią akustykę, ale jednocześnie też design odpowiedzialne są tzw. wyspy sufitowe. Zamontowane swobodnie wiszące płyty w kształcie trapezów rozświetlają pomalowany na czarno strop. Kolorystycznie uzupełniają też firmowe barwy Stanley Black & Decker. Kolorystykę oparto bowiem na historycznych barwach poszczególnych marek: Stanley – żółty, Black & Decker – pomarañczowy, DeWalt - czerwony. Szczególnie wyraźnie widać to w systemie łączonych sal konferencyjnych. W każdym pomieszczeniu dominuje stylistyka innej marki, a ściany ozdobione są narzędziami. Salę „Stanley” zdobi dodatkowo fototapeta z czarno-białymi zdjęciami pierwszej fabryki Stanley’a z XIX wieku.


Biuro jak warsztat

Recepcja przypomina mały warsztat, a korytarze dzięki zastosowaniu żółto-czarnej taśmy bezpieczeństwa imitują ciągi komunikacyjne dla wózków widłowych w magazynie. Techniczno-budowlany charakter wnętrza podkreślają też oryginalne lampy i posadzka PCV imitująca ryflowaną blachę.

Realizacja w formule Open Book

Biuro, choć tak bardzo różnorodne powstało w zaledwie trzy miesiące. Tetris współpracowało z czterema podwykonawcami odpowiedzialnymi za instalacje. Dla najemcy nie miało to jednak żadnego znaczenia, gdyż model współpracy Design&Build sprawia, że partnerem do rozmów jest dla niego główny wykonawca. Co ważne, biuro SBD jest też przykładem pracy w formule tzw. Open Book czyli otwartych księgach od samego początku procesu projektowania i gwarancji ceny maksymalnej (GMP – Gross Maximum Price). Taki model powoduje, że najemca doskonale zna ceny wszystkich materiałów i usług. 


biuro Stanley Back&decker w Warszawie
biuro Stanley Back&decker w Warszawie
biuro Stanley Back&decker w Warszawie

Biuro Stanley Black&Decker

Projekt wnętrz: Tetris, Bartosz Trzop

Powierzchnia: 4,3 tys. m2

Realizacja: 2017

Zdjęcia: Armstrong

źródło: m.in. materiały prasowe Armstrong ceiling solutions.

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!