Greenery w polskiej odsłonie.

Greenery w polskiej odsłonie.

W grudniu każdego roku, branża wnętrzarska z zaciekawieniem przyjmuje informację, który kolor otrzymał tytuł "Color of the Year". Co więcej, wybór ten inspiruje już nie tylko architektów oraz projektantów, ale również kreatorów mody. A jaką niespodziankę sprawił nam w tym roku Instytut Pantone? Można nazwać to „energetycznym kopem” i miłą odmianą dla bezpiecznych beży. Oto kolor roku Pantone – greenery – w polskiej odsłonie.


Pantone słynie głównie ze skali identyfikacji kolorów, która w 1974 roku stała się międzynarodowym standardem. Dzięki niej, współpracujące ze sobą branże są w stanie określić bardzo dokładnie kolor danego produktu (włącznie z poziomem fluorescencji, metaliczności, itd.) i trzymać się go na wszystkich stadiach produkcji. W wachlarz kolorów Pantone wchodzi ponad 1700 barw (liczba ta wciąż rośnie). Dzięki skali Pantone, również my możemy mieć pewność, że pożądany przez nas kolor np. farby do ścian, będzie dokładnie tym samym kolorem bez względu na firmę, czy rodzaj (jeśli oczywiście dana marka posiada na opakowaniu odpowiednie oznaczenie).


krzesło w kolorze greenery
krzesło w kolorze greenery

Wiosna we wnętrzach
Solo, a może w duecie z innymi kombinacjami kolorystycznymi? Najmodniejszy kolor roku 2017 można idealnie zestawić z neutralnymi lub jasnymi kolorami, jak np. szarości, czy też z odcieniami metalicznymi. Nasze wnętrze możemy urządzić w tej kolorystyce, posiłkując się dodatkami: poduszkami, pledami czy pościelą. Dla odważniejszych, ciekawą propozycją będą meble w tej kolorystyce, które idealnie komponują się z naturalnym drewnem. 


krzesło w kolorze greenery
pościel greenery
poduszka greenery
meble w kolorze greenery
krzesło w kolorze greenery
meble w kolorze greenery
meble w kolorze greenery

źródło: materiały prasowe Euforma.pl

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!