Gorące trendy na 2017 rok

Gorące trendy na 2017 rok

Styczniowa edycja paryskich targów Maison & Objet dobitnie pokazała, że umacnia się trend ekologiczny. Nadal królują naturalne materiały i barwy oraz wciąż wszechobecna jest zieleń. Nowością są natomiast akcenty kolonialne i orientalne, które wprowadzają do wnętrz gorący tropikalny klimat. 


Bujna zieleń

Już nie pojedyncze kwiatki na stole czy na parapetach, ale całe ich naręcza, które ustawia się wszędzie: na podłodze, komodach czy innych meblach. We wnętrzach rośliny rozrastają się niemal tak szybko, jak w lesie deszczowym. Nic dziwnego, bo są to najczęściej liście palm, paprocie i inne roślinny z dżungli rodem. Nie muszą być żywe. Sztuczne równie dobrze odegrają swą dekoracyjną rolę, tym bardziej, że te obecnie oferowane przez producentów wyglądają jak prawdziwe. Motywy roślinne zdobią również tkaniny i widnieją na obrazkach, planszach i plakatach. Im ich więcej, tym wystrój modniejszy.


zieleń w domu 2017

Relaks w tropikach

Wnętrza pełne zieleni wywołują nieoparte skojarzenia z kolonialnymi domami w Tajlandii, Wietnamie czy Malezji. Wrażenie przeniesienia do Azji Południowo-Wschodniej wzmacniają fotele (stojące i wiszące), hamaki, sofy, stoliki, kosze i abażury lamp wyplatane z rattanu, materiału typowego dla tego regionu świata. Wprowadzają do wystroju relaksującą, zapraszającą do wypoczynku atmosferę.


zieleń w domu 2017

Powiew Orientu

Kolejnym wschodnim akcentem są zapomniane niemal w aranżacjach papierowe abażury, które przypominają chińskie lampiony. Nawiązaniem do tradycji marokańskich są stoliki, wazy i wazony z metalu pokrytego młotkowanymi ornamentami.  Metalu jest zresztą znacznie więcej niż dotąd. I uwaga: już nie jest to srebro, tylko mosiądz albo złoto, najczęściej spatynowane, które straciło swój pierwotny blask. Z materiałów w złotym kolorze  robi się przeróżne naczynia dekoracyjne oraz lampy, zarówno te o formach wyszukanych, jak i oszczędnych. I jedne i drugie bez trudu odnajdują się we wnętrzach urządzonych w stylach skandynawskim i loftowym, przełamując ich sterylny chłód.


zieleń w domu 2017
zieleń w domu 2017

Ocieplenie klimatu

Zarówno nowe, jak i umacniające się trendy zasadniczo zmieniają charakter nowoczesnych wnętrz. Panująca w nich zimna atmosfera odchodzi do przeszłości, ustępując miejsca domowemu ciepłu. Konsekwencją tego jest powrót tkanin wywołujących wrażenie przytulności, jak aksamit. 

Wygląda na to, że naturalne materiały na dobre zadomowiły się w naszych domach i wciąż są super modne. Do surowego, często postarzonego drewna dołączyła nierównomiernie szkliwiona ceramika i kamień – prawdziwy albo udane jego imitacje. Wciąż na czasie jest skóra. Obecność wszystkich tych materiałów również korzystnie wpływa na postrzeganie wnętrz jako ciepłych, a także przyjaznych człowiekowi i naturze.


zieleń w domu 2017

źródło: materiały prasowe DutchHouse.pl


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!