Nowe meble biurowe polskich designerów

Nowe meble biurowe polskich designerów

Tomek Rygalik, Krystian Kowalski, Przemysław „Mac” Stopa to nazwiska znanych polskich designerów, których najnowsze meble biurowe, zaprojektowane dla polskich marek, zdobywają światowe uznanie ze względu na formę i nowatorskie podejście do kreacji przestrzeni pracowniczej.


Designer i doktor sztuki Tomek Rygalik , który swoje umiejętności zdobywał m.in. na takich uczelniach jak Pratt Institute w Nowym Jorku czy Royal College of Art w Londynie, ma na swoim koncie wiele międzynarodowych nagród i wdrożonych produktów. Zaprojektował marce NOTI - krzesło Mamu. Ten lekki i kompaktowy mebel, którego ergonomiczne siedzisko zostało wykonane z formowanego filcu, doskonale wpisuje się w stylistykę nowoczesnych wnętrz domowych gabinetów, biur czy kawiarni. We współpracy projektanta z Noti powstały także kolekcje: Termo i nagrodzony Red Dot Design Award w 2016 r. fotel Tulli.
Marka MDD od niedawna może pochwalić się systemem foteli Soft Seating Mesh, który zgodnie z ideą customizacji dostosowuje się do potrzeb miejsca i oczekiwań pracowników. Możliwość wyboru wysokości oparcia, kolorów ramy oraz tkanin daje duże pole do aranżacji przestrzeni. System Mesh łączy w sobie rzemiosło krawiectwa i precyzję wielkoseryjnych technologii. Jego autorem jest Krystian Kowalski – absolwent Royal College of Art w Londynie i Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, którego prace gościły na takich wystawach, jak Mint Gallery w Londynie, MOCAK w Krakowie czy na Mediolańskim Triennale. Dla MDD zaprojektował także krzesło Utra. Kolekcja MESH autorstwa Krystiana Kowalskiego otrzymała nagrodę iF Design Award.

meble polskich designerów
meble polskich designerów
meble polskich designerów
polskie meble

Przemysław „Mac” Stopa – absolwent Architektury Politechniki Krakowskiej, członek SARP oraz International Interior Design Association (IIDA), mający 20-letnie doświadczenie w projektowaniu wnętrz korporacyjnych, jest także nagradzanym na świecie projektantem form przemysłowych. Dla Grupy Nowy Styl stworzył innowacyjny system modularnych puf Tapa, który wpisuje się w koncepcję nowoczesnych biur, posiadających strefy nieformalnych spotkań, przyczyniające się do kreatywnych działań pracowników. System składa się z modułów, które można dowolnie ze sobą zestawiać. W skład jednego modułu wchodzi „wyspa” i ruchome pufy obracające się na wspólnej osi. System Tapa znalazł się w wąskim gronie produktów wyróżnionych „Best of Best” nagrody Iconic Awards.

Firma Profim natomiast w ramach współpracy z marką Vzór, wdrożyła tapicerowaną wersję kultowego fotela RM58 zaprojektowanego przez profesora Romana Modzelewskiego. Tym już kultowym modelem zachwycił się niegdyś sam Le Corbusier. Obecnie jest on częścią kolekcji światowego designu w Victoria & Albert Museum w Londynie. Nowa wersja fotela RM58 powstała z formowanej pianki, co zapewnia komfort użytkowania przy jednoczesnym zachowaniu unikatowej historycznej formy siedziska. Kolejnymi produktami w ramach współpracy obu firm są modele RM56 i RM57. Wszystkie te nowości dostępne są w Polsce.


polskie meble
polskie meble
polskie meble
polskie meble

źródło: materiały prasowe Everspace

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!