Hotel Indigo inspirowany sztuką

Hotel Indigo inspirowany sztuką

Butikowy Hotel Indigo Kraków to pierwszy obiekt tej marki w Polsce. Każdy z jej obiektów jest inny, dopasowany do sąsiedztwa, w którym powstaje, z wnętrzami inspirowanymi lokalną kulturą, charakterem i historią okolicy. 

Hotel Indigo Krakow - Old Town znajduje się przy ul. św. Filipa, na Starym Kleparzu. Zabytkowa kamienica z 1836 r. jest położona w pobliżu rynku kleparskiego, głównego dworca kolejowego wraz z Galerią Krakowską, Barbakanu i Bramy Floriańskiej. W budynku zachowano oryginalne detale charakterystyczne dla okresu jej budowy, takie jak mozaika posadzki, kafle starych pieców, drewniane belki stropowe czy wykonana z piaskowca klatka schodowa. Całość dopełnia hotelowa restauracja, wykorzystująca bogactwo lokalnych produktów, jakie można znaleźć na targu przy Rynku Kleparskim.

Sąsiedztwo Akademii Sztuk Pięknych, na której studiowali m.in. Matejko, Wyspiański i Nowosielski zainspirowało projektantów do odwołania się do historii polskiego malarstwa. 


hotel indigo kraków
hotel indigo kraków
hotel indigo kraków
hotel indigo kraków
hotel indigo kraków

Wystrój każdego piętra inspirowany jest twórczością jednego z wybranych malarzy. Klasyczne formy połączono z nowoczesnym designem, kolorami i teksturami. Sztuka otacza gości ze wszystkich stron w niebanalnej i nowoczesnej oprawie.

Każdy pokój jest wyposażony w łazienkę w stylu spa z dużym prysznicem i wanną. W obiekcie jest też centrum spa i fitnessu, a także restauracja serwująca dania kuchni polskiej z elementami fusion. W menu znalazły się również potrawy przygotowywane w oparciu o produkty z sąsiedniego rynku kleparskiego.


hotel indigo kraków
hotel indigo kraków
hotel indigo kraków
hotel indigo kraków
hotel indigo kraków
hotel indigo kraków

Hotele Indigo to sieć hoteli butikowych należąca do InterContinental Hotels Group. Do tej pory w Europie hotele tej marki funkcjonują w Finlandii, Francji, Niemczech, Włoszech, Rosji, Hiszpanii oraz Wielkiej Brytanii.

Krakowski Hotel Indigo zdobył pierwsze miejsce w 10 edycji konkursu "Hotel z Pomysłem" organizowanego przez magazyn Hotelarz.indigo
indgo krakow
indgo krakow
indgo krakow

Hotel Indigo Kraków

Projekt wnętrz:  SAO Investments

 

Realizacja: 2016

Zdjęcia: Hotel  IndigoKraków, Max-Fliz, materiały prasowe SAO Investments

 

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!