Showroom – ekskluzywny minimalizm

Showroom – ekskluzywny minimalizm

Butik z torebkami dla projektantki Sabriny Pilewicz mieści się w zabytkowej kamienicy w centrum Warszawy. Projekt showroomu stworzyła pracownia Moomoo Architects.


Założeniem projektu była aranżacja małej przestrzeni na potrzeby handlowe. Stworzenie eleganckiego lokalu i wydzielenie miejsc pełniących poszczególne funkcje. Projekt nie był prosty, ponieważ powierzchnia użytkowa lokalu to niecałe 40 m2.

Torebka

Według definicji słowo „torebka” oznacza małą torbę służącą do przechowywania drobnych przedmiotów osobistych. Być może owa definicja stała się podpowiedzią dla projektantów, którym udało się stworzyć na niewielkiej powierzchni minimalistyczne wnętrze eksponujące to co najistotniejsze. W tym przypadku są to torebki i tylko one. Bez dodatków, które niepotrzebnie zajmowałyby miejsce.

Lokal podzielono na przestrzeń pokazową i miejsce spotkań z klientami. Poza tym udało się wygospodarować miejsce na toaletę i pomieszczenie socjalne.


wnętrze butiku z torebkami
wnętrze butiku z torebkami

Nietypowy podział

Przestrzeń nie została podzielona typowo. Główna ściana ekspozycyjna nie znajduje się na wprost od wejścia. Zabieg ten pozwala na kontrolę nad światłem. Zmienne natężenie światła dziennego zakłócałoby odbiór prawdziwego koloru prezentowanych torebek. Zdecydowano więc postawić na światło sztuczne, które pozwala na to, aby wydobyć barwy produktów zaproponowanych przez projektantkę.


wnętrze butiku z torebkami
wnętrze butiku z torebkami
wnętrze butiku z torebkami

Minimalizm, prostota i geometria

Architekci postawili na projekt prosty w wyrazie. W showroomie dominuje kamień i szkło. Jasna kolorystyka ścian i podłóg tworzy tło do wyeksponowania kolorowych torebek, które przyciągają wzrok i same w sobie są dekoracją wnętrza. Połysk zastosowanych materiałów optycznie powiększa niewielką powierzchnię i nadaje jej elegancji. Ażurowe dodatki dodają lekkości a delikatny wzór na kamieniu (nie po raz pierwszy wybrany przez tę pracownię) w subtelny sposób podkreśla stylowość wnętrza.


wnętrze butiku z torebkami

Projekt wnętrz: Moomoo Architects

Powierzchnia: ok. 40 m2

Realizacja: 2016

Zdjęcia: Strużycka Photo

Lokalizacja: Warszawa

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!