Lukrowane wnętrze

Lukrowane wnętrze

Zamysłem Warszawskiego Lukru miało być połączenie food pornu i cukierniczej klasyki. Ciekawą scenerię dla słodkich przyjemności stworzyła pracownia formthecore, która trafiła w sedno zamysłu inwestora.

Lokal mieszczący się przy ulicy Hożej w Warszawie zaskakuje odważną, różową aranżacją. Sprawia, że klient odnajduje w środku nie tylko coś dla ciała, ale też dla ducha.


warszawski lukier, cukiernia

Wewnątrz zastosowano dużo strukturalnego tynku, który w pierwszej sali został położony na różnych płaszczyznach, naprzemiennie z białym oraz różowym tynkiem, optycznie powiększając wnętrze i dodając mu wielowymiarowości. W drugiej sali ściany potraktowano jako tło dla aranżacji stworzonej z huśtawek. Zaakcentowano je ciepłym światłem, rozproszonym przez tkaninę napinanego sufitu.


warszawski lukier, cukiernia

W kadym z pomieszczeń zawieszono na czerwonych linkach huśtawki, które sprawiają frajdę nie tylko najmłodszym. 


warszawski lukier, cukiernia

Ladę wykonano z ponad 4-metrowej długości elementu z litego betonu, stanowiącego jej front. Uzupełnieniem jest podświetlony, opalizujący poliwęglan oraz blat ze spieku kwarcowego nawiązujący swoją teksturą do marmuru. Wszystkie materiały dopasowano tak, aby można je było wykonać z jednego kawałka. Projektantom zależało na ograniczeniu ilości odpadów. Specjalnie dla cukierni zaprojektowano stoły wykonane z heksagonalnych cementowych kafli stojących na dębowych nogach, wykończonych mosiężną taśmą. Desery serwowane przez właścicielki, a przede wszystkim kolorowe freak shake’y świetnie się na nich prezentują.


warszawski lukier, cukiernia

Projektanci z formthecore podkreślają, że światło jest dla nich bardzo ważnym elementem. To ono nadaje prawdziwy kolor i fakturę. Poświęcili więc dużo uwagi by rozmieścić odpowiednie oświetlenie, dobrać jego kolor i natężenie. We wnętrzu Warszawskiego Lukru wykorzystano kolorowe świetlówki oraz LED. Mieszające się barwy światła rzucane na obiekty dają różnokolorowe cienie o efekcie porównywalnym z aberracjami chromatycznymi.

W projekcie nie zapomniano o wykorzystaniu roślin i ich właściwości dekoracyjnych oraz prozdrowotnych. Niebawem w drugiej sali cukierni, wokół dużej huśtawki pojawi się uzupełniająca instalacja ze stalowych siatek, z których będzie dosłownie sączyła się zieleń. Rośliny dobrano pod kątem ich własności oczyszczania powietrza, trwałości oraz cieniolubności, gdyż pomieszczenie posiada niewielkie okna. W chwili obecnej ową roślinność zapowiadają różowe LEDy ogrodnicze, które dają delikatną różową poświatę we wnętrzu, a w przyszłości będą stymulowały wzrost i kwitnienie roślin. Rośliny będą posiadały także automatyczny system nawadniania.warszawski lukier, cukiernia

Forthecore skupia się nie tylko na pełnowymiarowej koncepcji wnętrza i identyfikacji wizualnej projektu, ale także na wysokiej jakości rzemieślnictwie. Wiele z mebli oraz wyposażenia projektują sami. Nie pozwalają, aby to co jest dostępne na rynku ograniczało ich jako projektantów, a także ich klientów, we wspólnie wypracowywanym projekcie.

Pracownia współpracuje z zaufanymi stolarzami, kowalami, tapicerami oraz wieloma innymi specjalistami, dzięki którym powstają dedykowane i autorskie lady barowe, stoły, krzesła oraz instalacje we wnętrzach. Takie podejście daje im nie tylko dużą wolność jako projektantom, ale też ogromną wiedzę na temat pracy z materiałami i ich obróbką. Starają się wyszukiwać nowe zastosowanie dla popularnych tworzyw. Takie zabiegi tworzą często zaskakujący efekt.

Klienci posiadają meble i wyposażenie skrojone na wymiar miejsca, w którym chcą przebywać i pracować. Meble wykonane są z wysokiej jakości materiałów takich jak drewno, beton, ceramika, stal czy mosiądz i w znacznie niższych lub porównywalnych cenach do produktów dostępnych na rynku.

- Świadomie bawimy się materiałami, kolorami, teksturami oraz światłem, przy czym zawsze uważnie słuchamy potrzeb naszych klientów i rad specjalistów z którymi mamy przyjemność współpracować. W formthecore staramy się aby wnętrza oraz meble które projektujemy mimo iż są wyraziste były ponadczasowe - mówi Paulina Grabowska z pracowni formthecore.


CUKIERNIA WARSZAWSKI LUKIER

Projekt wnętrza: formthecore

Projekt zieleni: nas-dra conscious design

Powierzchnia: 120 m2

Realizacja: 2016/2017

Zdjęcia: Paulina Grabowska i Bartłomiej Spasowski

Lokalizacja: Warszawa


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 2

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

stuncFups 2024-02-06 21:59:43

In accordance with this, we observed a significant effect of genotype on fiber size at 6 of the 12 bin sizes buy generic propecia

acicebarf 2024-02-21 01:30:02

buy cialis generic That s how you know you re with the right people

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!