Zamysłem Warszawskiego Lukru miało być połączenie food pornu i cukierniczej klasyki. Ciekawą scenerię dla słodkich przyjemności stworzyła pracownia formthecore, która trafiła w sedno zamysłu inwestora.
Lokal mieszczący się przy ulicy Hożej w Warszawie zaskakuje odważną, różową aranżacją. Sprawia, że klient odnajduje w środku nie tylko coś dla ciała, ale też dla ducha.
Wewnątrz zastosowano dużo strukturalnego tynku, który w pierwszej sali został położony na różnych płaszczyznach, naprzemiennie z białym oraz różowym tynkiem, optycznie powiększając wnętrze i dodając mu wielowymiarowości. W drugiej sali ściany potraktowano jako tło dla aranżacji stworzonej z huśtawek. Zaakcentowano je ciepłym światłem, rozproszonym przez tkaninę napinanego sufitu.
W kadym z pomieszczeń zawieszono na czerwonych linkach huśtawki, które sprawiają frajdę nie tylko najmłodszym.
Ladę wykonano z ponad 4-metrowej długości elementu z litego betonu, stanowiącego jej front. Uzupełnieniem jest podświetlony, opalizujący poliwęglan oraz blat ze spieku kwarcowego nawiązujący swoją teksturą do marmuru. Wszystkie materiały dopasowano tak, aby można je było wykonać z jednego kawałka. Projektantom zależało na ograniczeniu ilości odpadów. Specjalnie dla cukierni zaprojektowano stoły wykonane z heksagonalnych cementowych kafli stojących na dębowych nogach, wykończonych mosiężną taśmą. Desery serwowane przez właścicielki, a przede wszystkim kolorowe freak shake’y świetnie się na nich prezentują.
Projektanci z formthecore podkreślają, że światło jest dla nich bardzo ważnym elementem. To ono nadaje prawdziwy kolor i fakturę. Poświęcili więc dużo uwagi by rozmieścić odpowiednie oświetlenie, dobrać jego kolor i natężenie. We wnętrzu Warszawskiego Lukru wykorzystano kolorowe świetlówki oraz LED. Mieszające się barwy światła rzucane na obiekty dają różnokolorowe cienie o efekcie porównywalnym z aberracjami chromatycznymi.
W projekcie nie zapomniano o wykorzystaniu roślin i ich właściwości dekoracyjnych oraz prozdrowotnych. Niebawem w drugiej sali cukierni, wokół dużej huśtawki pojawi się uzupełniająca instalacja ze stalowych siatek, z których będzie dosłownie sączyła się zieleń. Rośliny dobrano pod kątem ich własności oczyszczania powietrza, trwałości oraz cieniolubności, gdyż pomieszczenie posiada niewielkie okna. W chwili obecnej ową roślinność zapowiadają różowe LEDy ogrodnicze, które dają delikatną różową poświatę we wnętrzu, a w przyszłości będą stymulowały wzrost i kwitnienie roślin. Rośliny będą posiadały także automatyczny system nawadniania.
Forthecore skupia się nie tylko na pełnowymiarowej koncepcji wnętrza i identyfikacji wizualnej projektu, ale także na wysokiej jakości rzemieślnictwie. Wiele z mebli oraz wyposażenia projektują sami. Nie pozwalają, aby to co jest dostępne na rynku ograniczało ich jako projektantów, a także ich klientów, we wspólnie wypracowywanym projekcie.
Pracownia współpracuje z zaufanymi stolarzami, kowalami, tapicerami oraz wieloma innymi specjalistami, dzięki którym powstają dedykowane i autorskie lady barowe, stoły, krzesła oraz instalacje we wnętrzach. Takie podejście daje im nie tylko dużą wolność jako projektantom, ale też ogromną wiedzę na temat pracy z materiałami i ich obróbką. Starają się wyszukiwać nowe zastosowanie dla popularnych tworzyw. Takie zabiegi tworzą często zaskakujący efekt.
Klienci posiadają meble i wyposażenie skrojone na wymiar miejsca, w którym chcą przebywać i pracować. Meble wykonane są z wysokiej jakości materiałów takich jak drewno, beton, ceramika, stal czy mosiądz i w znacznie niższych lub porównywalnych cenach do produktów dostępnych na rynku.
- Świadomie bawimy się materiałami, kolorami, teksturami oraz światłem, przy czym zawsze uważnie słuchamy potrzeb naszych klientów i rad specjalistów z którymi mamy przyjemność współpracować. W formthecore staramy się aby wnętrza oraz meble które projektujemy mimo iż są wyraziste były ponadczasowe - mówi Paulina Grabowska z pracowni formthecore.
CUKIERNIA WARSZAWSKI LUKIER
Projekt wnętrza: formthecore
Projekt zieleni: nas-dra conscious design
Powierzchnia: 120 m2
Realizacja: 2016/2017
Zdjęcia: Paulina Grabowska i Bartłomiej Spasowski
Lokalizacja: Warszawa
Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
W ramach Beijing Design Week (25 września – 3 października...
czytajPodwieszone pod sufitem płachty półprzezroczystej geowłókniny wyglądają jak potężne fiszbiny...
czytajNowa aranżacja sklepu Roksanda Ilincic w Londyńskim Mayfair zainspirowana została...
czytajSłowo fuego pochodzi z hiszpańskiego i oznacza ogień. Nawiązania do...
czytaj
Ilość komentarzy: 0