Biblioteka Grafit

Biblioteka Grafit

Biblioteka Grafit jest jedną z filii Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu. Na jej potrzeby zaadaptowano przestrzeń byłej hali kupieckiej w Centrum Biznesu Grafit.

Projekt autorstwa Grupy Synergia został nagrodzony I nagrodą w konkursie architektonicznym rozstrzygniętym w 2014 roku, a realizację oddano do użytku w 2015 r.

Biblioteka została zorganizowana poprzez czytelne strefowanie przestrzeni przy jednoczesnym zachowaniu jej otwartego charakteru. W projekcie duży nacisk położono na wykorzystanie przestrzeni czytelniczej. Dzięki temu zmienia się sposób korzystania z biblioteki, która staje się bardzo atrakcyjną przestrzenią do spędzania czasu i organizacji spotkań, a nie jedynie magazynem książek.


biblioteka grafit, wrocław
biblioteka grafit, wrocław
biblioteka grafit, wrocław

Czerwona wstęga, która jest nawiązaniem do logo MBP we Wrocławiu pozwala uzyskać klarowny podział pasmowy na część o zwartym planie z regałami na książki i strefą dla dzieci oraz część o swobodnym planie z ladą recepcyjną, kącikiem multimediów, stanowiskami komputerowymi, sofami. Na końcu wstęgi zlokalizowano przekształcalną, mobilną przestrzeń pozwalającą na stworzenie miejsca do prowadzenia warsztatów, wykładów, spotkań grupowych, której dopełnienie stanowi trybuna. Uzupełnieniem otwartej hali biblioteki są 3 pomieszczenia do pracy cichej zapewniające dogodne warunki do pracy indywidualnej.


biblioteka grafit, wrocław

Projekt wnętrz: Grupa Synergia/Krzysztof Cebrat, Anna Bać, Piotr Michalski, Sandra Piasek oraz Małgorzata Sum i Mateusz Sum - współpraca konkursowa

Powierzchnia: 610m2

Realizacja: 2015

Zdjęcia: Maciej Lulko

Lokalizacja: Wrocław

O projekcie biblioteki czytaj na stronie sztuka-architektury.pl  

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!