Industrialny luksus

Industrialny luksus

Połączenie tropikalnej plaży, luksusu, zmysłowości i industrialnych wnętrz musi dać efekt niezwykły. Z pogranicza jawy i sennych obrazów. Jeśli więc ktoś planuje wakacje w Meksyku, warto odwiedzić miasteczko Playa del Carmen Mexico i tamtejszy hotel Básico.

Hotel został otwarty w lipcu 2005 r. Wejście od ulicy prowadzi wprost do baru, który służy także jako recepcja. Goście mogą tu nie tylko posiedzieć przy drinku, ale także zajrzeć w drodze na plażę, żeby zabrać ręczniki czy fajki do nurkowania. Znajdujący się za barem hol jest świetnym wprowadzeniem do tego, co czeka na gości na wyższych piętrach.

Pokoje urządzone zostały w sposób przewrotny i zabawny. Sięgające od podłogi do sufitu okna pełnią funkcję ścian oddzielających wnętrze od zewnętrznego świata, odwołując się do drzemiących podobno w każdym z nas skłonności ekshibicjonistycznych. Żółte i pomarańczowe oświetlenie i wolno stojące wanny w każdym pokoju mają sprawić, że wnętrza będą sexy i prowokujące. Jednocześnie, pełne są sielankowej, wakacyjnej atmosfery, którą wprowadzają wiszące na ścianach koła ratunkowe czy leżące pod łózkami piłki do gry w piłkę nożną i płetwy. Poza tym, estetyka hotelowych apartamentów jest bardzo prosta, miejscami wręcz surowa – betonowe ściany oraz wyeksponowane rury i przewody wprowadzają industrialny charakter dość nietypowy dla luksusowego hotelu.

Na najwyższej kondygnacji znajduje się restauracja pod gołym niebem i bar. Także tu wszechobecne są motywy plażowe. W zielonym barze serwowane są tropikalne owoce i koktajle, a meble w stylu retro podkreślają leniwą, wakacyjną atmosferę. Ciekawy efekt dają dwa niewielkie, okrągłe baseny na dachu, które z jednej strony mają podkreślać zmysłowość przenikającą hotelowe pokoje, z drugiej – przypominają trochę okrętowe kominy, stanowiąc zwieńczenie wątków industrialnych.


Fot: Hotel Básico, yatzer.com

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!