Piekarnia Bydgoszcz - nowe oblicze chleba

Piekarnia Bydgoszcz - nowe oblicze chleba

Piekarnia Bydgoszcz funkcjonująca jako sklep oraz bistro to miejsce z rodzinną tradycją w tle. Inspiracją do stworzenia lokalu, w którym na miejscu jest wypiekany doskonałej jakości chleb stały się zainteresowania i doświadczenia dziadka właścicielki, który był piekarzem. Motto Piekarni to „nowe oblicze smaku chleba”. 


Piekarnia jest zlokalizowana w Bydgoszczy przy ul. Jatki. (Ta krótka, bo zaledwie 70 metrowa ulica została w 2015 roku odtworzona po ponad 50 - letniej nieobecności na mapie miasta)Zapach pieczywa i świeżo parzonej kawy zaprasza gości do środka. Centralny punkt Piekarni stanowi ekspozycja pieczywa. Miejsce zarezerwowane dla rozmaitych rodzajów chleba i bułek, którym dedykowano całą ścianę, jak i produktów piekarniczych, przekąsek i napojów prezentowanych w długiej ladzie sprzedażowej. Metalowa konstrukcja półek na wypieki została zaprojektowana tak by była możliwie delikatna i nie przesłaniała pieczywa. Dzięki nieoczywistej, lekko rzeźbiarskiej formie, niezależnie od ilości wystawianych produktów uniknięto efektu pustki na półkach.

Przemyślany układ funkcjonalny wnętrza umożliwia klientom obserwowanie procesu powstawania wypieków na zapleczu.


wnętrze piekarni Bydgoszcz
wnętrze piekarni Bydgoszcz
piekarnia Bydgoszcz

Jako barwę stanowiącą tło dla pieczywa obrano kobalt, który pięknie podkreśla ciepły, złotawy odcień chleba. Połączenie tego koloru z mosiężnymi dodatkami i marmurowymi blatami nawiązuje do francuskich boulangerie.

Posadzka inspirowana jest patchwork’ami a betonowa lada, niewykończone ściany oraz instalacje widoczne pod sufitem dodają wnętrzom surowości. 

Drewniane okładziny ścian urozmaicają delikatne nafrezowania i mosiężne detale. Wykończenie ram okiennych czeczotem to kolejny ukłon w stronę wspomnień o dziadku, u którego właścicielka widywała meble wykończone właśnie takim fornirem.

 

wnętrze piekarni Bydgoszcz
wnętrze piekarni Bydgoszcz
wnętrze piekarni Bydgoszcz

Do rodzinnej tradycji odwołano się także przy wykończeniach słupa mającego przypominać tradycyjny piec. Został on pokryty kaflami piecowymi. Zamontowano w nim tradycyjne drzwiczki do pieca, a nad nimi zawieszono stare łopaty piekarnicze.


wnętrze piekarni Bydgoszcz
wnętrze piekarni Bydgoszcz

We wnętrzu zastosowano zróżnicowane siedziska dostosowane do odmiennych potrzeb użytkowników. Mimo stosunkowo niedużej powierzchni lokalu zmieszczono w nim dodatkowo: duży wspólny stół, podwójne stoliki, wysoką ladę ze stołkami barowymi, sofkę z fotelikami i tzw. pieniek, czyli uniwersalne siedzisko z pojedynczego pnia drewna.wnętrze piekarni Bydgoszcz

Produkty ze stałej oferty przedstawione są na kredowych tablicach.


wnętrze piekarni Bydgoszcz, łazienka

Tonacja kolorystyczna łazienki nawiązuje do całości a postarzane lustra dodają wnętrzu elegancji.


PIEKARNIA BYDGOSZCZ

Projekt wnętrz: Republika Architektury

Powierzchnia: 80 m2

Realizacja: 2015

Zdjęcia: Tom Kurek

Lokalizacja: Bydgoszcz


wnętrze piekarni Bydgoszcz, łazienka

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!