Dom z basenem dla aktywnych

Dom z basenem dla aktywnych

Duży dom jednorodzinny z basenem jest azylem dla młodej rodziny z dziećmi - miłośników sportu i aktywnego stylu życia. Projekt stworzyła Kornelia Królikowska z pracowni HOMA Studio Architektury.


Dom podzielono na trzy strefy: dzienną, sypialnianą oraz sportową, dające możliwość wypoczynku w bardzo różnorodny sposób. Wnętrza w całości miały być spójne, minimalistyczne, a zarazem nie monotonne. Naturalne materiały w postaci fornirów drewnianych oraz spieków pojawiają się w zupełnie różnych odsłonach, jednak zawsze tworzą wspólną luksusową bazę.

Struktury podkreślono sączącym się ukrytym światłem, a różnorodność oświetlenia daje możliwość dostosowania nastroju wnętrza do zapotrzebowania na dany moment. Każdy mebel, dekor oraz instalacja świetlna były indywidualnie projektowane, dzięki czemu udało się uzyskać niepowtarzalne luksusowe przestrzenie, z których rodzina wspólnie korzysta czując się jak na niekończących się wakacjach.dom z basenem
luksusowy dom w Wielkopolsce

W domu znjaduje się obszerna strefa wejściowa z ukrytymi drzwiami do gabinetu. Przyległa klatka schodowa prowadzi do strefy prywatnej - sypialnianej, zaś duże przeszklenie na wprost wejścia - do części salonowej. W obszernej, otwartej przestrzeni mieszczą się: sala kinowa, dwukondygnacyjny salon kominkowy, jadalnia oraz sala bilardowa i kuchnia, które można odgrodzić od salonu za pomocą drzwi przesuwnych. Tuż przy sali bilardowej w fornirowanej ścianie kryją się drzwi do łazienki.

Klatka schodowa z uwagi na akustykę została oddzielona od salonu przeszkleniami, jednakże na wyższych poziomach przenika się z otwartą przestrzenią przysypialnianego salonu wypoczynkowego. Jest on przeznaczony do wspólnego spędzania czasu w porannych i wieczornych godzinach z uwagi na bliskość pokoi dziecięcych. Pomieszczenie to prowadzi na duży taras z przepięknym widokiem na las. Pierwsze piętro to: trzy sypialnie z garderobami, łazienka dziecięca oraz salon łazienkowy z sauną. Najwyższy poziom domu to strefa gościnna z dwoma sypialniami i łazienką.

Dodatkowy pokój gościnny wraz z własną łazienką dostępne są z dolnego poziomu klatki schodowej, a także z bocznego tarasu, dając w ten sposób poczucie dużej prywatności.


wnętrze, eleganckie wnętrza
elegancki, luksusowy, ekskluzywny dom
elegancki, luksusowy, ekskluzywny dom
drewno, fornir, wnętrze
drewno, fornir, wnętrze
kuchnia, eleganckie wnętrze, beton w kuchni

W jadalni znajduje się stół dla 18 osób.


duży salon w domu
elegancki, luksusowy, ekskluzywny dom

Budynek basenowy połączony jest z budynkiem mieszkalnym za pomocą przeszklonego od strony ogrodu łącznika, który dzięki zastosowaniu dwupoziomowego ogrodu z drugiej strony stanowi ścianę oporową i jest ukryty od frontowej strefy wejściowej. Łącznik prowadzi do przestrzeni basenowej, przy której znajduje się strefa SPA z dwoma saunami, łazienką, szatnią oraz prysznicem wrażeń. Przestrzeń z pięknym widokiem na nieckę basenową oraz ogród, znajdująca się na antresoli została przeznaczona na siłownię z przyległą bawialnią dla dzieci, a także dodatkowy pokój gościnny z łazienką.


basen w domu
dom z basenem
elegancki, luksusowy, ekskluzywny dom

Projekt wnętrz: Kornelia Królikowska

Powierzchnia: 1500 m2

Realizacja: 2015/2016

Zdjęcia: Dobra Forma

Lokalizacja: Wielkopolska


nominacja Plebiscyt Polskie Wnetrze 2016

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!