Warsaw Spire Lobby

Warsaw Spire Lobby

Warsaw Spire jest największą inwestycją biurową w Polsce i kluczową inwestycją na biznesowej mapie Warszawy. Jest to kompleks trzech budynków: wieży „A” o wysokości 220 m z iglicami oraz dwóch 55-metrowych budynków o łącznej powierzchni 109 000 m2. Massive Design pod kierownictwem Przemysława Mac Stopy zaprojektowało niemal wszystkie elementy lobby i powierzchni wspólnych wieży.


Wykończenia zaprojektowane przez Mac Stopę na cele produkcji seryjnej zostały połączone z autorskimi rozwiązaniami obudów ścian i sufitów oraz wnętrz kabin windowych co pozwoliło stworzyć dynamiczny i przestrzenny ciąg organicznych geometrii. Dzięki temu zostało uzyskane ogólne wrażenie harmonii i spójności futurystycznego projektu.


warsaw spire lobby, wnętrze
warsaw spire lobby, wnętrze

Wnętrze jest przestronne i jasne. Przeszklone ściany wpuszczają do wewnątrz światło dzienne, które przegląda się w powierzchniach podłóg, szklanych balustradach i błyszczących kolumnach. Ażurowe konstrukcje oraz duża ilość powierzchni szklanych nadają pomieszczeniu lekkości.

Kilka tysięcy pracowników biur i gości przechodzących przez lobby ma do dyspozycji 80 foteli i puf Drum Collection, zaprojektowanych przez Maca dla firmy Cappellini. Posadzki lobby są wykończone wielkoformatowymi płytami kwarcowymi Star Maker o grubości 6 mm firmy Laminam również zaprojektowanymi przez Maca, nagrodzonymi wyróżnieniem Best of the Best 2016 w konkursie Red Dot.


warsaw spire lobby, wnętrze
warsaw spire lobby, wnętrze

WARSAW  SPIRE  LOBBY

Projekt wnętrz: Massive Design

Powierzchnia: 1600 m2

Realizacja: 2016

Zdjęcia: Saverio Lombardi Vallauri.

Lokalizacja: Warszawa


nominacja Plebiscyt Polskie Wnetrze 2016

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!