Grupa Nowy Styl laureatem Iconic Awards 2017

Grupa Nowy Styl laureatem Iconic Awards 2017

System siedzisk Tapa oraz meble biurowe Levitate nie kojarzą się z wnętrzami typowych korporacji. Mimo to stały się ikonami tegorocznego designu biurowego. W ubiegłą niedzielę Niemiecka Rada Designu wręczyła Grupie Nowy Styl nagrody Iconic Awards 2017 za obydwa produkty.


Tapa
Pufy Tapa znalazły się w wąskiej grupie produktów „Best of Best” nagrody Iconic Awards: Interior Innovation. Zaprojektowane przez Przemysława Mac Stopę, są kreatywnym rozwiązaniem dla stref nieformalnych spotkań w małych grupach oraz wnętrz recepcyjnych. Zostały stworzone zgodnie z ideą modularności – jeden moduł tworzy „wyspa” i ruchome pufy obracające się na wspólnej osi. Moduły można dowolnie zestawiać i wielobarwnie tapicerować, uzyskując unikatowe dla każdego wnętrza bryły.
Tapa pokryta wełną ociepla wizerunek firmy i jest intrygującym akcentem, wyzwalającym kreatywność zespołu. Twórcy nowej sofy zadbali o wysoką jakość tapicerki: produkowany w Nowej Zelandii materiał (Synergy, 95% wełny) przeszedł wymagające testy ścieralności i jest barwiony w technologii, która zapewnia długą żywotność koloru.

 

siedzisko tapa, mac stopa,

Levitate
System mebli biurowych Levitate otrzymał wyróżnienie Iconic Awards: Interior Innovation–Selection. Najnowszy system meblowy Grupy Nowy Styl autorstwa studia GernotOberfell, pozwala poczuć się w biurze tak, jak w domu, a jednocześnie jest w pełni funkcjonalny i umożliwia efektywną aranżację przestrzeni biurowej. Wiodącym elementem systemu Levitate jest drewno. Wolnostojące biurka, workbenche i wysokie stoły do szybkich spotkań łączy charakterystyczna noga w kształcie litery A, dzięki której są jednocześnie stabilne i lekkie wizualnie. Biurka są wyposażone w nietypowy kontenerek z zaokrągloną dolną krawędzią, podwieszany pod blatem biurka. Pełną funkcjonalność zapewniają przesuwny blat, ukryta pod nim szuflada oraz sekretarzyk montowany na blacie biurka.
Domową atmosferę system Levitate tworzy przez dobór kolorów oraz wykończeń. Panele są tapicerowane naturalnymi, wełnianymi tkaninami, a ciekawa paleta melamin daje szerokie możliwości komponowania własnych, niekoniecznie typowo biurowych kombinacji. Levitate pozwala zaaranżować zarówno małe, bardziej kameralne biura, jak i większe przestrzenie typu open space ze wszystkim niezbędnymi strefami pracy.


Levitate system mebli biurowych, Grupa Nowy Styl

Premiera mebli Levitate i systemu puf Tapa odbyła się na targach Orgatec 2016 w Kolonii w październiku ub.r.


Iconic Awards: Interior Innovation to pierwszy międzynarodowy konkurs, który łączy światy architektury i projektowania mebli. W międzynarodowym jury zasiadają eksperci z obu dziedzin i oceniają produkty łącznie za aspekty użytkowe i wzornicze. Organizatorem konkursu jest Niemiecka Rada Wzornictwa (German Design Council).


Iconic Awards 2017

źródło: materiały prasowe Nowy Styl Group


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!