Salon świec i gra światłocieni

Salon świec i gra światłocieni

Message Candles to salon produkcji i sprzedaży świec zlokalizowany w jednej z oficyn poznańskiego Centrum. Architekci z pracowni PL.architekci stworzyli charakterystyczną przestrzeń, mocno związaną z produktem. To właśnie pudełko do pakowania świec, w którym pojawił się motyw surowego forniru orzechowego, stało się punktem wyjścia do projektu wnętrz salonu.


Zastana otwarta przestrzeń została podzielona na trzy przeplatające się strefy: miejsce spotkań, biuro i część produkcyjną. Najciekawszym elementem wystroju pełniącym rolę ruchomych ścianek są pasy forniru podwieszone pod sufitem. Pod lampami  zainstalowano rozpraszające światło okręgi obleczone czarną tkaniną. Miejscami nakładają się na siebie dzięki czemu przepuszczają światło o różnym natężeniu. Luźno wiszący fornir wprowadzony w ruch delikatnie się kołysze, zmieniając przy tym rysunek cieni niczym palący się knot świecy.


ciekawy projekt wnętrza sklepu
salon świec w Poznaniu
wnętrze sklepu ze świecami
Message Candles
message Candles
salon świec w Poznaniu

Wyrazistym akcentem wyróżniajacym się na tle brązowego forniru są masywne fotele w kolorze żywej zieleni. Pomiędzy nimi, na czarnym, okrągłym dywanie umiejscowiono biały stolik w kształcie walca przywodzący na myśl świecznik z ekologicznym woskiem sprzedawanym w tymże salonie.

Projektanci podkreślają, że nawiązanie projektu wnętrza do produktu to nie tylko kwestia wizualnego podobieństwa, uzyskanego poprzez zastosowanie tego samego materiału (forniru orzechowego), ale także ta bardziej ulotna i wrażeniowa – intymna atmosfera do prezentacji produktu.

Całe wnętrze zostało wykończone przy minimalnych nakładach finansowych i przy użyciu tanich, mobilnych i prostych materiałów: głównie czarnej farby, pasów forniru i laminowanej podłogi.


salon świec w Poznaniu

Projekt wnętrz:  PL.architekci/Bartłomiej Bajon, Katarzyna Cynka, Marcin Kozierowski

Współpraca autorska: Joanna Sypniewska 

Powierzchnia użytkowa: 80 m2

Realizacja: 2015

Zdjęcia: Anna B. Gregorczyk

Lokalizacja: Poznań


nominacja Plebiscyt Polskie Wnetrze 2016

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!