800 powodów do wypoczynku

800 powodów do wypoczynku

Konkurs organizowany z okazji 800-lecia lokacji Opola ma na celu uzyskanie ciekawych propozycji rozwiązania przestrzeni publicznej wokół opolskiego Ratusza – jego wschodniej części, na której znajduje się Aleja Gwiazd Polskiej Piosenki w Opolu. Konkursowa realizacja wpisywać się ma zarówno we współczesne trendy w projektowaniu, jak i zabytkową architekturę Rynku.


TEMAT/PRZEDMIOT

Przedmiotem konkursu jest zaprojektowanie małej architektury spełniającej funkcję siedziska lub leżanki, wykonanej z betonu i zaaranżowanej w konkretnej lokalizacji. Projekt powinna cechować ciekawa koncepcja formalna i opcjonalnie dodatkowa funkcja formy/mebla (np. funkcja interaktywna, funkcja multimedialna, stojak rowerowy, kwietnik, ładowarka do urządzeń mobilnych i inne).

ORGANIZATOR:

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu, Fundacja GÓRAŻDŻE – Aktywni w Regionie oraz Miasto Opole. Partnerem konkursu jest Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Opole. 

TERMIN:

03.04.2017 , godz. 16:00

NAGRODY:

– I miejsce – 14 000 pln
– II miejsce – 8000 pln
– III miejsce – 5000 pln
– 2x wyróżnienie – 1000 pln

UCZESTNICTWO:

Konkurs kierowany jest w szczególności do artystów plastyków, studentów i absolwentów ASP, studentów i absolwentów kierunków architektonicznych i wzorniczych oraz innych wyższych szkół artystycznych, a także członków SARP, profesjonalnych studiów architektonicznych czy projektowych. 

Szczegóły konkursu: 

konkurs dla architektów

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!