Biuro Kids & Co.

Biuro Kids & Co.

Firma Centrum Rozwoju Dziecka Kids&Co. specjalizuje się w uruchamianiu i prowadzeniu przyzakładowych przedszkoli i żłobków. Koncepcja wnętrz biura, stworzona przez XYSTUDIO odzwierciadla profil firmy.


Biuro znajduje się w piętrowym budynku na warszawskim Żoliborzu. Kolorostyczna baza jest monochromatyczna -   połączenie bieli, szarości i czerni. Dopełnieniem palety są kolorowe akcenty, które ożywiają przestrzeń biurową i nasuwają skojarzenia z wnętrzami żłobków, czy też przedszkoli, których Kids&Co. jest operatorem.

Parter stanowi strefę spotkań z klientem. Założeniem projektu było stworzenie przestrzeni, w której użytkownik czułby się swobodnie i komfortowo. W związku z tym parter podzielono na trzy strefy – prywatny pokój rozmów, aneks kuchenny z sofą i fotelem oraz salę konferencyjną. Dzięki użyciu przesuwnej białej kurtyny istnieje możliwość wydzielenia przestrzeni na salę projekcyjną.


 

wnętrze biura Kids & Co.
wnętrze biura Kids & Co.

Elementem zwracającym szczególną uwagę jest klatka schodowa prowadząca do części biurowej. Schody wykończono żywicą epoksydową w dwóch intensywnych kolorach. Barierkę natomiast stanowi stalowa konstrukcja lewitująca pod sufitem.


wnętrze biura Kids & Co.
wnętrze biura Kids & Co.
wnętrze biura Kids & Co.
wnętrze biura Kids & Co.
wnętrze biura Kids & Co.
wnętrze biura Kids & Co.

Strefa spotkań na parterze jest otwarta i nie posiada wyraźnie zaznaczonych granic. Zastosowano w niej tzw "miękkie granice" w postaci szklanych ścian działowych czy mobilnych zasłon. Duże znaczenie ma także wykładzina podłogowa, która dzięki zastosowaniu różnych kolorów i faktur dzieli przestrzeń.

Jasne wnętrza biura stanowią tło dla geometrycznych kształtów oraz kolorowych dodatków. Szare ściany wyłożone filcem pełnią rolę prezentacyjną w sali konferencyjnej. W części biurowej natomiast pomagają w organizacji pracy.wnętrze biura Kids & Co.
wnętrze biura Kids & Co.

Projekt wnętrz: Pracownia xystudio

Realizacja: 2016

Powierzchnia: 100 m2

Zdjęcia: Pracownia xystudio


nominacja Plebiscyt Polskie Wnetrze 2016

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!