Inteligentne krzesło na targach CES 2017

Inteligentne krzesło na targach CES 2017

Navigo Smart to zupełnie nowe zastosowanie technologii internetu rzeczy dla smart offices. Krzesło wspiera pracowników w ergonomicznym siedzeniu i pomaga firmom optymalnie aranżować biura, przyczyniając się do większego komfortu, zdrowia i efektywności pracy. Inteligentne krzesło to efekt współpracy Grupy Nowy Styl z Gemsense i DSP Group. Jego premiera ma miejsce podczas największych targów technologii konsumenckich CES 2017, które rozpoczęły się dziś w Las Vegas.

Navigo Smart to nowoczesne krzesło obrotowe wyposażone w mikrokomputer Gemsense (Red Amber) i technologię ULE, która umożliwia efektywną komunikację z urządzeniami, takimi jak komputer czy smartfon. Dzięki nim posiada cztery unikatowe funkcjonalności:
1 Monitoring ustawienia krzesła – z pomocą czujnika IR krzesło mierzy wysokość siedziska;
2 Obserwacja zachowań użytkowników – 6 czujników nacisku (4 umiejscowione w siedzisku i 2 w oparciu) monitoruje pozycję ciała; czujniki żyroskopowe i akcelerometr sczytuje ruchy (odchylenie i rotację) oparcia;
3 Pomiar warunków fizycznych – czujniki temperatury, wilgotności i ciśnienia precyzyjnie mierzą warunki środowiska pracy;
4 Analiza zajętości stanowisk – dane z czujników są też analizowane pod kątem oceny zajętości biurek w całym biurze i jego poszczególnych strefach.

inteligentne krzesło

Jakie zastosowanie dla użytkowników i przedsiębiorstw mogą znaleźć powyższe funkcje?

Ergonomia. Problemy z kręgosłupem, ale też choroby nadgarstków czy krążenia wynikające z niezdrowego siedzenia, to jedna z głównych chorób cywilizacyjnych. Inteligentne krzesło będzie na bieżąco przypominało, jak należy siedzieć. Poprzez zabawę stymuluje też niezbędną aktywność fizyczną - użytkownicy będą mieli dostęp do specjalnej gry VR, która wymusza ruch.


Optymalizacja przestrzeni pracy. Dokładna analiza zajętości biurek pomaga w określeniu stylu pracy poszczególnych zespołów i jednostek, co jest podstawą dobrej aranżacji biura.
 
Komfortowe warunki pracy. Zgodnie z badaniami dla 87% pracowników temperatura jest ważnym lub bardzo ważnym czynnikiem, który kształtuje ich komfort pracy. Precyzyjny monitoring warunków pracy pomaga zapewnieniu optymalnych warunków fizycznych.
 
Optymalizacja zużycia mediów w biurze. Dzięki integracji z systemem automatyki budynkowej, Navigo Smart staje się częścią systemu smart office. Dostarcza precyzyjnych danych na temat warunków fizycznych i pomaga optymalnie nimi zarządzać.
 
Technologie internetu rzeczy. Dane gromadzone przez inteligentne krzesło, zarówno te dotyczące warunków, jak i ergonomii są na bieżąco transferowane do telefonu użytkownika oraz urządzeń w chmurze, w której są przechowywane. W inteligentnym krześle wykorzystano technologię komunikacji bezprzewodowej ULE firmy DSP Group.
 
 
źródło: materiały prasowe Nowy Styl Grop

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!