Klub Adidas Runners

Klub Adidas Runners

Adidas Runners to zupełnie nowe miejsce na sportowej mapie Warszawy. Zlokalizowany na Powiślu nowoczesny klub biegowy to pierwsza w Polsce i dwudziesta na świecie tego rodzaju inwestycja marki Adidas. Firma Forbis odpowiedzialna była za wdrożenie konceptu, całość prac budowlanych i instalacyjnych oraz wyposażenie. Koncept przygotowany został wspólnie z zespołem Adidas.

Założeniem projektu było stworzenie dla społeczności nie tylko bazy do przygotowania się do biegu i treningu pod okiem wyspecjalizowanych trenerów, ale także miejsca spotkań, przestrzeni do udziału w różnego rodzaju sportowych eventach a nawet do pracy. 

W koncepcie zastosowano różne rodzaje oświetlenia: dekoracyjne, szynowe, punktowe i ogólne. Elementem charakterystycznym są neony, które nawiązują do warszawskiego stylu z czasów PRL, podobnie jak meble polskiego designu, w tym słynne fotele Chierowskiego. Na ścianie zamieszczono mapę Warszawy młodego polskiego projektanta, po której można malować i przyczepiać do niej zdjęcia, dzięki czemu każdy użytkownik może poczuć się integralną częścią tego miejsca.


Adidas Runners Warszawa Powisle
Adidas Runners Warszawa Powisle
Adidas Runners Warszawa Powisle
Adidas Runners Warszawa Powisle

Strefa Chill

Strefa Chill stanowi synergię stylu industrialnego z atmosferą domową, gdzie bywalcy będą się czuć jednocześnie swobodnie i nowocześnie. Można tu napić się kawy ze znajomymi czy też spokojnie popracować. Jest to także przestrzeń do prowadzenia warsztatów i prelekcji. Zastosowano tu wygodne kanapy, miękkie fotele, duże stoły oraz stoliki kawowe. Założeniem było, aby strefa ta żyła swoim życiem, aby można było ją zmieniać. Każdy z członków może mieć swoje ulubione siedzisko, może zostawić tu swoją książkę, dlatego pozostawiono dużo przestrzeni wolnej, która będzie uzupełniana z czasem.


Adidas Runners Warszawa Powisle
Adidas Runners Warszawa Powisle

Strefa treningu

Strefa treningu wyłożona została specjalną sportową matą, która sprawia, że ćwiczenia wykonuje się wygodnie i bezpiecznie. Salę wyposażono również w drabinki gimnastyczne, które wszyscy dobrze pamiętają z lekcji wf-u . Jedna ze ścian oklejona została tapetą tablicową, na której można wraz z trenerem rozpisać swój plan treningowy.


Adidas Runners Warszawa Powisle
Adidas Runners Warszawa Powisle
Adidas Runners Warszawa Powisle
Adidas Runners Warszawa Powisle

Bardzo charakterystyczny jest również korytarz, łączący szatnie ze strefą sportową. Został on wyłożony żółtą blachą trapezową, która wraz z żółtymi drzwiami tworzy jedną dużą całość, pozytywnie nastrajając i dodając energii osobom wybierającym się na trening.

Modernizacja ściany pomiędzy strefami treningu i chilloutu, polegała na zdjęciu kartonowych i lustrzanych okładzin i zastąpieniu ich blachą oraz poliwęglanem, dzięki czemu ukazano system ściany przesuwnej, który wraz z dużymi, industrialnymi drzwiami pozwolił uzyskać poczucie przestrzeni, którego brakowało w lokalu.

Najtrudniejszym jednak wyzwaniem okazało się przystosowanie lokalu do wymogów sanitarnych, odpowiadających na potrzeby klubu fitness. Należało połączyć szatnie, sanitariaty i natryski przy maksymalnym wykorzystaniu istniejących instalacji wodno - kanalizacyjnych.


Adidas Runners Warszawa Powisle

Projekt: Forbis Design & Build/ Adidas

Realizacja: październik-grudzień 2016

Zdjęcia: Bartek Wardziak

Lokalizacja: Warszawa Powiśle


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!