Ożywcza zieleń w skandynawskim klimacie

Ożywcza zieleń w skandynawskim klimacie

Biuro projektowe Odwzorowanie zmieniło nudne mieszkanie w gustowny i przytulny apartament. Skandynawskiego klimatu dodają wnętrzu duńskie komody z połowy XX wieku oraz odpowiednio dobrane plakaty.

 

Niewielka powierzchnia mieszkania okazała się idealna do uzyskania efektu skandynawskiej przytulności. Stylistykę salonu tworzy paleta bieli i delikatnych szarości, ożywionych wzorami mocnej zieleni w postaci kwiatów oraz  wzorzystych tkanin.

W czasie metamorfozy mieszkania zrezygnowano w dużego stołu na rzecz stolika z dwoma krzesłami usytuowanego pod ścianą. Jego obecność podkreślono kontrastowym względem ściany kolorem oraz ażurową konstrukcją. Miejsce strefy jadalnej podkreślono poprzez zamontowanie kinkietu na długim wysięgniku, który jest również jednym z najbardziej wyrazistych akcentów salonu.

skandynawski styl
mieszkanie w stylu skandynawskim
mieszkanie w stylu skandynawskim
mieszkanie w stylu skandynawskim

Graficzne galerie ścienne, utrzymane w odpowiedniej kolorystyce to prace Esther de Groot, Trine Holbaeck, Vee Speers oraz Coco Lapine.


skandynawski styl
skandynawski styl
skandynawski styl

Sypialnia oprócz stylistyki zmieniła również swój układ. Łóżko ustawiono w centralnym miejscu. Pomieszczenie ozdabiają zielone dodatki, które występują jednak w elementach pozwalającyh na zmianę kolorystyki w dowolnym momencie. Duńska komoda po otwarciu pokrywy z lustrem pełni rolę sekretarzyka lub toaletki.skandynawski styl
skandynawski styl

Projekt wnętrza: Odwzorowanie

Powierzchnia: 34 m2

Realizacja: 2016

Zdjęcia: Odwzorowanie

Lokalizacja: Kraków


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!