Preludium - najlepszy salon lotniskowy

Preludium - najlepszy salon lotniskowy

Salon Preludium Executive Lounge na Lotnisku Chopina został uznany za najlepszy salon lotniskowy na świecie w kategorii: Best Business Facilities. Według użytkowników kart Priority Pass salon Preludium oferuje najlepsze na świecie zaplecze dla osób podróżujących w celach biznesowych. Projekt wnętrz stworzyła pracownia architektoniczna Stoprocent Architekci.

 

Salon Preludium zyskał uznanie wśród pasażerów ze względu na komfortowe warunki dla podróżujących biznesowo, wysoki standard obsługi i wyjątkowy element dekoracyjny ścian – mech preparowany. Nagroda Priority Pass została przyznana po raz pierwszy lotnisku w Polsce. Drugie miejsce w kategorii Best Business Facilities zajął salon Marhaba Lounge na lotnisku w Dubaju, a w poprzednich latach nagradzane były m.in. Wingtips Lounge (Nowy Jork JFK), Dilmun Lounge (Bahrain), Swiss International Airlines Lounge (Zurych).

Projekt powstał z myślą o promocji Polski i walorów jej naturalnego krajobrazu poprzez rodzime wzornictwo, spójną estetykę oraz zastosowanie najwyższej jakości materiałów, zapewniających chwilę relaksu w podróży.

Zaproponowana aranżacja wnętrza reinterpretuje charakterystyczne dla naszego krajobrazu i natury archetypy; ptaki, las, zarośla, zaorane pole – w sposób nowoczesny i niedosłowny, poprzez dobór odpowiednich materiałów, form i zastosowanego oświetlenia. Stąd m.in. na podłodze odnaleźć można wzór nawiązujący do zaoranych pól na Mazowszu, ścianki działowe przypominają nadbrzeżne szuwary mazurskich jezior, a aranżacja strefy bufetowej kojarzy się z konarami dębów z Białowieży.

W projekcie przewidziano kilka stref funkcjonalnych różniących się charakterem i przeznaczeniem: strefę wejściowo – recepcyjną, stanowiska komputerowe, bufet z dostępem do napojów i jedzenia oraz miejscami przy stolikach barowych, strefę ze stolikami do konsumpcji i pracy, strefę klubową, strefę relaksu i wypoczynku oraz strefę zapleczową obejmujacą toalety, prysznice i kuchnię.

Duży nacisk położono na ukształtowanie poszczególnych stref odpowiednio do ich funkcji, tworząc autorskie, niepowtarzalne przestrzenie. Ilość i rodzaj światła dobrano indywidualnie do każdej ze stref, kształtując ich nastrój i harmonizując z rodzajem aktywności.


Preludium salon, lotnisko Chopina,
Preludium salon, lotnisko Chopina,
Preludium salon, lotnisko Chopina,
Preludium salon, lotnisko Chopina,
Preludium salon, lotnisko Chopina,
Preludium salon, lotnisko Chopina,

Stanowiska recepcyjne usytuowano na niewielkim, 8-centymetrowym podeście by zapewnić maksymalny komfort obsługi podróżujących. Na froncie biurka zaprojektowano specjalną podświetlaną półkę na oparcie bagażu.


preludium salon, lotnisko Chopina,
Preludium salon, lotnisko Chopina,
projekt sklepu, ostre linie

Zlokalizowany w głębi salonu korytarz prowadzi do części z toaletami i prysznicami dla pasażerów. Ściany i drzwi wewnątrz korytarza wyłożono panelami z niepalnych płyt MDF fornirowanych laminatem.

Preludium salon, lotnisko Chopina,

W toaletach zamontowano kompozytowe umywalki, monolitycznie połączone z blatem. Armatura umywalek a także pisuarów jest sterowna elektronicznie, na fotokomórkę. Pomyślano również o udogodnieniach dla matek z dzieckiem oraz osób niepełnosprawnych.


Preludium salon, lotnisko Chopina,

Projekt wnetrz: Stoprocent Architekci

Powierzchnia użytkowa: 504 m2

Realizacja: 2015

Zdjęcia: Krzysztof Melon Mika


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!