Salon Preludium Executive Lounge na Lotnisku Chopina został uznany za najlepszy salon lotniskowy na świecie w kategorii: Best Business Facilities. Według użytkowników kart Priority Pass salon Preludium oferuje najlepsze na świecie zaplecze dla osób podróżujących w celach biznesowych. Projekt wnętrz stworzyła pracownia architektoniczna Stoprocent Architekci.
Salon Preludium zyskał uznanie wśród pasażerów ze względu na komfortowe warunki dla podróżujących biznesowo, wysoki standard obsługi i wyjątkowy element dekoracyjny ścian – mech preparowany. Nagroda Priority Pass została przyznana po raz pierwszy lotnisku w Polsce. Drugie miejsce w kategorii Best Business Facilities zajął salon Marhaba Lounge na lotnisku w Dubaju, a w poprzednich latach nagradzane były m.in. Wingtips Lounge (Nowy Jork JFK), Dilmun Lounge (Bahrain), Swiss International Airlines Lounge (Zurych).
Projekt powstał z myślą o promocji Polski i walorów jej naturalnego krajobrazu poprzez rodzime wzornictwo, spójną estetykę oraz zastosowanie najwyższej jakości materiałów, zapewniających chwilę relaksu w podróży.
Zaproponowana aranżacja wnętrza reinterpretuje charakterystyczne dla naszego krajobrazu i natury archetypy; ptaki, las, zarośla, zaorane pole – w sposób nowoczesny i niedosłowny, poprzez dobór odpowiednich materiałów, form i zastosowanego oświetlenia. Stąd m.in. na podłodze odnaleźć można wzór nawiązujący do zaoranych pól na Mazowszu, ścianki działowe przypominają nadbrzeżne szuwary mazurskich jezior, a aranżacja strefy bufetowej kojarzy się z konarami dębów z Białowieży.
W projekcie przewidziano kilka stref funkcjonalnych różniących się charakterem i przeznaczeniem: strefę wejściowo – recepcyjną, stanowiska komputerowe, bufet z dostępem do napojów i jedzenia oraz miejscami przy stolikach barowych, strefę ze stolikami do konsumpcji i pracy, strefę klubową, strefę relaksu i wypoczynku oraz strefę zapleczową obejmujacą toalety, prysznice i kuchnię.
Duży nacisk położono na ukształtowanie poszczególnych stref odpowiednio do ich funkcji, tworząc autorskie, niepowtarzalne przestrzenie. Ilość i rodzaj światła dobrano indywidualnie do każdej ze stref, kształtując ich nastrój i harmonizując z rodzajem aktywności.
Stanowiska recepcyjne usytuowano na niewielkim, 8-centymetrowym podeście by zapewnić maksymalny komfort obsługi podróżujących. Na froncie biurka zaprojektowano specjalną podświetlaną półkę na oparcie bagażu.
Zlokalizowany w głębi salonu korytarz prowadzi do części z toaletami i prysznicami dla pasażerów. Ściany i drzwi wewnątrz korytarza wyłożono panelami z niepalnych płyt MDF fornirowanych laminatem.
W toaletach zamontowano kompozytowe umywalki, monolitycznie połączone z blatem. Armatura umywalek a także pisuarów jest sterowna elektronicznie, na fotokomórkę. Pomyślano również o udogodnieniach dla matek z dzieckiem oraz osób niepełnosprawnych.
Projekt wnetrz: Stoprocent Architekci
Powierzchnia użytkowa: 504 m2
Realizacja: 2015
Zdjęcia: Krzysztof Melon Mika
Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Projektanci z JMP Service zostali postawieni przed dość ciężkim zadaniem...
czytajPrezentowane wnętrza to nowa dodatkowa przestrzeń dla głównej siedziby Adobe...
czytajWe wnętrzu warszawskiej cukierni Lukullus spod ręki biura Jana Sukiennika...
czytajWnętrze salonu Missy Lui w australijskim miasteczku Armadale jest doskonałym...
czytaj
Ilość komentarzy: 0
Dodaj nowy komentarz