Salon Preludium Executive Lounge na Lotnisku Chopina został uznany za najlepszy salon lotniskowy na świecie w kategorii: Best Business Facilities. Według użytkowników kart Priority Pass salon Preludium oferuje najlepsze na świecie zaplecze dla osób podróżujących w celach biznesowych. Projekt wnętrz stworzyła pracownia architektoniczna Stoprocent Architekci.
Salon Preludium zyskał uznanie wśród pasażerów ze względu na komfortowe warunki dla podróżujących biznesowo, wysoki standard obsługi i wyjątkowy element dekoracyjny ścian – mech preparowany. Nagroda Priority Pass została przyznana po raz pierwszy lotnisku w Polsce. Drugie miejsce w kategorii Best Business Facilities zajął salon Marhaba Lounge na lotnisku w Dubaju, a w poprzednich latach nagradzane były m.in. Wingtips Lounge (Nowy Jork JFK), Dilmun Lounge (Bahrain), Swiss International Airlines Lounge (Zurych).
Projekt powstał z myślą o promocji Polski i walorów jej naturalnego krajobrazu poprzez rodzime wzornictwo, spójną estetykę oraz zastosowanie najwyższej jakości materiałów, zapewniających chwilę relaksu w podróży.
Zaproponowana aranżacja wnętrza reinterpretuje charakterystyczne dla naszego krajobrazu i natury archetypy; ptaki, las, zarośla, zaorane pole – w sposób nowoczesny i niedosłowny, poprzez dobór odpowiednich materiałów, form i zastosowanego oświetlenia. Stąd m.in. na podłodze odnaleźć można wzór nawiązujący do zaoranych pól na Mazowszu, ścianki działowe przypominają nadbrzeżne szuwary mazurskich jezior, a aranżacja strefy bufetowej kojarzy się z konarami dębów z Białowieży.
W projekcie przewidziano kilka stref funkcjonalnych różniących się charakterem i przeznaczeniem: strefę wejściowo – recepcyjną, stanowiska komputerowe, bufet z dostępem do napojów i jedzenia oraz miejscami przy stolikach barowych, strefę ze stolikami do konsumpcji i pracy, strefę klubową, strefę relaksu i wypoczynku oraz strefę zapleczową obejmujacą toalety, prysznice i kuchnię.
Duży nacisk położono na ukształtowanie poszczególnych stref odpowiednio do ich funkcji, tworząc autorskie, niepowtarzalne przestrzenie. Ilość i rodzaj światła dobrano indywidualnie do każdej ze stref, kształtując ich nastrój i harmonizując z rodzajem aktywności.
Stanowiska recepcyjne usytuowano na niewielkim, 8-centymetrowym podeście by zapewnić maksymalny komfort obsługi podróżujących. Na froncie biurka zaprojektowano specjalną podświetlaną półkę na oparcie bagażu.
Zlokalizowany w głębi salonu korytarz prowadzi do części z toaletami i prysznicami dla pasażerów. Ściany i drzwi wewnątrz korytarza wyłożono panelami z niepalnych płyt MDF fornirowanych laminatem.
W toaletach zamontowano kompozytowe umywalki, monolitycznie połączone z blatem. Armatura umywalek a także pisuarów jest sterowna elektronicznie, na fotokomórkę. Pomyślano również o udogodnieniach dla matek z dzieckiem oraz osób niepełnosprawnych.
Projekt wnetrz: Stoprocent Architekci
Powierzchnia użytkowa: 504 m2
Realizacja: 2015
Zdjęcia: Krzysztof Melon Mika
Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Grupy projektowe PTW oraz LAVA połączyły siły by z sukcesem...
czytajPrezentowane wnętrza restauracji i kawiarni projektu pracowni NOTE to wynik...
czytajPOP in – Diner & Bar w Gdyni serwuje nie...
czytajPrzestronne i nowoczesne wnętrze biura rachunkowego, projektu Anny Urbańskiej, w...
czytaj
Ilość komentarzy: 0
Dodaj nowy komentarz