Ekspresowa metamorfoza kliniki

Ekspresowa metamorfoza kliniki


Czy zmiana aranżacji zawsze musi wiązać  się  z długotrwałym zamknięciem obiektu? Advertis udowadnia, że nie. Metamorfoza kliniki DOM MED zajęła trzy dni.

Nie zawsze trzeba decydować się na rewolucję. Czasem wystarczy odświeżyć obecny wygląd, zadbać o detale i co ważne – zatroszczyć się o udogodnienia, które przekładają się na komfort odwiedzających. Przykładem takiej korzystanej zmiany jest przychodnia lekarska DOM MED w Pruszkowie. Pierwszy etap realizacji projektu miał objąć przestrzenie wspólne – strefę recepcji oraz korytarze. Ważny był czas, aby pacjenci nie odczuli niedogodności związanych z remontem. Ekipa rozpoczęła prace w czwartek wieczorem, natomiast w poniedziałek od rana przyjmowani byli pacjenci. Oczywiście każda realizacja jest poprzedzona opracowaniem koncepcji i projektu a następnie  gruntownymi przygotowaniami.  Odpowiednie zaplanowanie tego procesu pozwala znacznie skrócić czas pracy ekipy remontowej w samym obiekcie.        

Klinika DOM MED w nowej odsłonie to przede wszystkim miejsce przyjazne dla pacjentów. Wyraźne oznakowanie gabinetów, czytelna tablica z wymiennymi informacjami, odpowiednie oświetlenie i kącik dla dzieci – to elementy, o których przede wszystkim należy pamiętać przeprowadzając modernizację tego typu obiektów. Nowoczesny wygląd został uzyskany dzięki intensywnym kolorom mebli oraz podświetlanej recepcji, w odcieniu soczystej zieleni. Na ścianach zostały umieszczone grafiki z motywami roślinnymi, które ocieplają wnętrze. Istotną zmianą jest również wdrożenie nowego systemu informacji wizualnej na zewnątrz budynku – podświetlany logotyp, doskonale widoczny po zmroku oraz oznaczenia witryn, spójne dla trzech oddziałów.

 


metamorfoza wnętrza, klinika, projekt, przebudowa
metamorfoza wnętrza, klinika, projekt, przebudowa
metamorfoza wnętrza, klinika, projekt, przebudowa

Efekt nowoczesnej, świeżej, pełnej koloru przestrzeni został uzyskany przede wszystkim dzięki detalom, które odmieniły wnętrze kliniki. Kolejny etap prac obejmie gabinety, natomiast zakończenie realizacji zaplanowane jest  na koniec grudnia 2016 roku.​


metamorfoza wnętrza, klinika, projekt, przebudowa
metamorfoza wnętrza, klinika, projekt, przebudowa

Advertis specjalizuje się w kompleksowej realizacji elementów komunikacji wizualnej marki. Do najciekawszych realizacji firmy należy m.in. przygotowanie ponad 100 elementów ekspozycji do wystawy stałej w podziemiach  Muzeum Historii Żydów Polskich oraz wystawy plenerowej „Drogi do przełomu. Europa Środkowo-Wschodnia 1939-1989” projektu Nizio Design International, fototapeta Waves of Creativity projektu Przemysława Mac Stopy w ramach aranżacji salonu prasowego FuoriSalone w Mediolanie  czy wykonanie pawilonu wstawy „Nowy Świat w Ruchu” w  Centrum Nauki Kopernik.

 

źródło: materiały prasowe

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!