Czarno Białe w połączonym apartamencie

Czarno Białe w połączonym apartamencie

Czarno Białe - nowy projekt pracowni BAAR to połączenie dwóch niezależnych mieszkań w jeden ekskluzywny apartament. Zapewnia on pełną prywatność przy jednoczesnym otwarciu na otoczenie. Całość utrzymana w kolorystyce czarno-białej.


Inwestorzy to para przedsiębiorców, która znaczną część swojego życia związała z pracą. Założeniem projektu było stworzenie apartamentu, który byłby namiastką domu jednorodzinnego przy jednoczesnym zachowaniu zalet wynikających z posiadania własnego M. Projekt zakładał stworzenie apartamentu na wzór holenderskich mieszkań dwukondygnacyjnych. Lokal znajduje się w tradycyjnym, kilkupiętrowym budynku mieszkalnym. Zrezygnowano w nim z klasycznego układu, w którym część dzienna jest na parterze a nocna na piętrze. Wejście do apartamentu prowadzi z kondygnacji wyższej, bezpośrednio do części prywatnej, obejmującej pokój dzienny, nocny i domowe biuro. 


mieszkanie czarno-białe

Część zlokalizowana na parterze to strefa nazwana przez projektantów – półprywatną. Jest to strefa kuchni, jadalni i ogrodu wraz z pokojem gościnnym.

Taki podział funkcjonalny daje inwestorom poczucie komfortu i możliwość wyboru odpowiedniej strefy w zależności od potrzeb czy nastroju. Ciszę i spokój, niezbędne w skupieniu się w pracy, mieszkańcy  odnajdują w strefie prywatnej. Natomiast strefa półprywatna sprzyja kontaktom rodzinnym i towarzyskim.

Dopełnieniem podziałów: strefowego i funkcjonalnego jest strukturalna kompozycja przestrzeni, odzwierciedlona poprzez kontrastowe zestawienie materiałów wykończenia wnętrz. Poprzez odpowiednie zestawienie czerni z bielą projektanci wskazują co w danym miejscu jest ważne. Poszczególne części mieszkania wybijają się na tle innych lub gasną w jednolitym zestawieniu kolorystycznym, w zależności od potrzeb.


wnętrze czarno-białe
wnętrze czarno-białe
wnętrze czarno-białe

Geometryczne wzory lamp czy siedzisk, w tym minimalistycznym, biało-czarnym lokalu odgrywają jedną z głównych ról. 

wnętrze czarno-białe
wnętrze czarno-białe
wnętrze czarno-białe
wnętrze czarno-białe
wnętrze czarno-białe
wnętrze czarno-białe

Projekt wnętrza: Biuro Architektoniczne Baar – Adam Radzimski, Magdalena Maj

Powierzchnia: 185 m2

Realizacja: 2016

Zdjęcia: STUDIOKAWA

Lokalizacja: Zabrze

 

projekt wnętrza pracowni BAAR
projekt wnętrza pracowni BAAR
nominacja Plebiscyt Polskie Wnetrze 2016

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!