Loft w starym budynku produkcyjnym

Loft w starym budynku produkcyjnym

Dawny budynek produkcyjny w centrum Krakowa przekształcono w przestrzeń mieszkalną. Stworzono niewielkie pomieszczenia o ciekawych proporcjach i nietypowych wnętrzach. Projektem zajęła się pracownia Mikołajska Studio.


Powierzchnia mieszkania to 40 m2. Projektanci powiększyli jednak metraż dzięki zastosowaniu antresoli. Między podłogą a żebrem stropu z betonowych płyt pozostało bowiem 435cm. Dzięki takiemu zabiegowi w parterze uzyskano połączoną przestrzeń wejściową, kuchenną i salon oraz pokój i łazienkę z prysznicem. Na antresoli powstała sypialnia otwarta na przestrzeń salonu oraz garderoba i WC.

Ozdobą wnętrza jest tapeta z planem Krakowa z pierwszej połowy ubiegłego stulecia oraz prosta biblioteczka z kwadratowych modułów. Zarówno tapeta jak i biblioteczka zostały dopasowane do wymiarów ściany i indywidualnie zaprojektowane dla tego wnętrza.

 


projekt mieszkania, loft

W przestrzeni gdzie pozostawiono pełną wysokość kondygnacji powieszono żyrandol-pająk podkreślający wysokość pomieszczenia oraz styl wnętrza.

 

loft w Krakowie
projekt mieszkania, loft
projekt mieszkania, loft
projekt mieszkania, loft

Niewielki aneks kuchenny zaprojektowano bez zbędnych detali. Wszystkie akcesoria kuchenne ukryto w pojemnych szafkach.

projekt mieszkania, loft
projekt sypialni,

Szarość ścian w sypialni przełamano ciepłem drewna oraz lamp zamontowanych nad łózkiem. Przytulności dodają również miękkie tkaniny w jasnej kolorystyce. 

 

 

projekt sypialni,
projekt sypialni,

Minimalistyczna łazienka w kolorze białym nawiązuje do całości. Tło kabiny prysznicowej stanowi wykończenie w kolorze zastosowanym w dolnej części loftu. Geometryczne kształty drewnianych półek współgrają z wystrojem ścian w pomieszczeniu.

projekt łazienki
projekt łazienki

 

Projekt wnętrza: MIKOŁAJSKA studio

Powierzchnia: 40 m2

Realizacja: 2016

 

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!