Oko na minimalistyczny salon

Oko na minimalistyczny salon

Salon optyczny OKKO to kameralna przestrzeń, wolna od dźwięków i zapachów tłocznego centrum handlowego. Projektantki z biura Kołodziej & Szmyt stanęły przed trudnym zadaniem stworzenia nowego wnętrza z wykorzystaniem części zastanej ekspozycji.

 

Założeniem projektu było stworzenie oryginalnego i przestronnego wnętrza w możliwie najszybszym czasie. Realizację rozpoczęto od zmiany układu salonu, który wcześniej był chaotyczny i niefunkcjonalny. Stanowisko dla sprzedawcy i optometrysty przeniesiono w głąb salonu, tak aby przy wejściu móc wyeksponować oprawki okularowe. Inspiracją do stylistyki wnętrza był styl jednej z prezentowanych flagowych marek okularowych. Wykorzystano więc trzy rodzaje materiałów i kolorów: ciepłej sklejki, bieli oraz czerni użytych farb.

projekt salon optycznego
projekt salon optycznego
projekt sklepu z okularami
projekt sklepu z okularami

W celu nadania wysokiemu wnętrzu proporcji i przytulności, sufit wraz z fragmentem ściany pomalowano na czarno. Przy wejściu do salonu uwagę przykuwają meble z czarnej, metalowej konstrukcji, która wprowadza do wnętrza loftowy charakter. Stalowe ramy ekspozytorów nawiązują do istniejącej konstrukcji na suficie, która została pomalowana i wykorzystana do montażu części oświetlenia. Oryginalnym akcentem w pomieszczeniu jest konsola z blatem z surowego, okorowanego pnia drzewa. 

 

projekt sklepu z okularami

Projekt: Kołodziej & Szmyt

Powierzchnia: 50 m2

Realizacja: 2015

Zdjęcia: Kołodziej & Szmyt

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!