Fornirowe abrakadabra

Fornirowe abrakadabra

Wnętrza gdańskiego apartamentu zostały zaprojektowane z myślą o komforcie dla dwóch osób. Projektanci z biura FORMATIV postanowili  zmienić zastany układ mieszkania i pozyskać w ten sposób dodatkowe miejsce na garderobę i małą pralnię.

 

Układ wnętrza został całkowicie zmieniony. Kuchnię z sypialnią zamieniono miejscami, dzięki czemu część dzienna jest wygodną, dużą przestrzenią do codziennego użytkowania i przyjmowania gości. Główną i decydującą rolę w nowej aranżacji odegrał drewniany box, który spełnia jednocześnie rolę ściany działowej i wyszukanego mebla. Z jednej strony jest szafką telewizyjną, z drugiej zawiera wejście do ukrytej garderoby i pralni. Wykonana z dębowego, szczotkowanego forniru zabudowa dodaje ciepła całości i jednocześnie osłania część kuchni, która z pozoru wydaje się nieduża.

 

projekt kuchni, projekt Formativ
projekt salonu, projekt Formativ

W mieszkaniu zadbano o detale, które współgrają z całością. Faktura zastosowanej okleiny ściennej ma swoje odzwierciedlenie w splotach zasłon czy tkaninie zastosowanej w obiciach krzeseł i sofy. Firany w sypialni nie kłują w oczy bielą, lecz ich popielaty odcień stanowi ciągłość kolorystyczną w pomieszczeniu.

 

projekt salonu, projekt Formativ
projekt sypialni,

Lustrzane fronty w sypialni dodają przestrzenności a miękkie tkaniny i stonowana kolorystyka działa kojaco. Wnętrze jest eleganckie i spójne.

 

projekt sypialni,
projekt sypialni,

Minimalistyczna kuchnia jest utrzymana w tonacji bieli, ocieplonej drewnem i muśnięciem złota. Serce pomieszczenia stanowi wyspa zawierająca ukryty zlew. Miejsce to spełnia również rolę dodatkowego stołu. Akcesoria kuchenne ukryto w modułach szafek.

 

projekt kuchni, projekt Formativ
projekt kuchni, projekt Formativ

Dzięki wygospodarowaniu nowego miejsca dla pralki, łazienka zyskała na przestronności i elegancji. 

 

projekt łazienki
projekt łazienki
projekt łazienki

Apartament w Gdańsku

 

Projekt: FORMATIV

Powierzchnia: 83 m2

Realizacja: 2016

Zdjęcia: Tom Kurek

 

nominacja Plebiscyt Polskie Wnetrze 2016

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!