Zmysłowy projekt MOOMOO

Zmysłowy projekt MOOMOO

W zabytkowej kamienicy przy ulicy Piotrkowskiej w Łodzi znajduje się salon niszowej perfumerii, zaprojektowany przez pracownię MOOMOO.  Historia budynku, w którym mieściła się między innymi siedziba Męskiego Towarzystwa Śpiewaczego, Teatr Muzyczny Lutnia, a w latach 90- tych Filharmonia Łódzka, stała się inspiracją dla wyglądu wnętrza.


Elementem przewodnim projektu jest motyw muzyki i teatru, który został odzwierciedlony w elementach wyposażenia. Czarne postumenty, pełniące funkcję ekspozycyjną, symbolizują układ nut na pięciolinii, a jasne zasłony pokrywające ściany, nawiązują do teatralnej kurtyny.  Czarny wzór na jasnej płycie marmuru zdaje się być ulotny jak nuta zapachowa czy dźwięk, który wybrzmiał.               

Profil biznesowy marki perfumeryjnej wymagał stworzenia wnętrza ekskluzywnego i eleganckiego, będącego tłem dla wyrafinowanego i niszowego produktu. Wnętrze utrzymane jest w stonowanej stylistyce. Dominuje ponadczasowa biel i czerń z elementami złota. Nastrój buduje umiejętnie wykorzystane światło.

Wszystkie elementy wyposażenia zostały zaprojektowane specjalnie dla tej inwestycji.

 


projekt Moomoo
projekt perfumerii Impressium
kamienica w Łodzi, projekt perfumerii

Wnętrza perfumerii Impressium

Projekt: MOOMOO Architects/  Jakub Majewski, Łukasz Pastuszka, Ada Szczecińska, Karolina Grabowska, Clara Berodia Martinez 

Powierzchnia części sklepowej: 30m2

Realizacja: 2016

Zdjęcia: Jakub Woźniak

nominacja Plebiscyt Polskie Wnetrze 2016

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!