Multimedialny warsztat dla dzieci

Multimedialny warsztat dla dzieci


Design Center jest pierwszym tego typu projektem w skali kraju. Jest to multimedialny warsztat tak zwanego "mixed media" - dzieci tworzą w nim autonomiczne roboty od etapu zaprojektowania elementów w 3d, poprzez wydruk elementów na drukarkach 3d, do wykonania większych elementów w zintegrowanym warsztacie. Miejsce do twórczych działań, zaprojektowane dla jednej z prywatnych szkół w Konstancinie, to dzieło pracowni IN interior design.

 

Projekt zakładał przekształcenie zastanej przestrzeni w nowoczesne, inspirujące i przyjazne dla dzieci miejsce. Bazą kolorystyczną stał się kolor biały, obecny na ścianach i podłodze pomieszczeń. Nie bez powodu zastosowano taki a nie inny kolor bazowy – musiał on bowiem  współgrać z oświetleniem LED natural white. Dzięki temu światło w pomieszczeniu idealnie oddaje barwy i nie ma tutaj miejsca dla przekłamań kolorystycznych dla ludzkiego oka. Szczególnie jest to istotne przy pracy z bardzo małymi elementami i pracy z elementami w powiększeniu.

 


projekt warsztatu

Posadzka techniczna zapewnia trwałość i odporność na uszkodzenia. Na części ścian zastosowano farbę tablicowo-magnetyczną. 

 

projekt warsztatu
projekt warsztatu

Stoły wasztatowe to konstrukcja ze stali z blatami wykonanymi  z litego drewna.  Szczególnie istotny jest wysoki udźwig - ponad 2000kg.

 

projekt warsztatu

Elementy drewniane w postaci sklejki zamontowanej pod sufitem to rodzaj dekoracji osłaniajacej instalacje poprowadzone nad podłogą. Ze względów bezpieczeństwa, w celu uniknięcia leżących kabli, zastosowano samozwijające się przedłużacze elektryczne podwieszone pod sufitem.

Dodatkowo został przewidziany system centralnych odkurzaczy, specjalnego systemu wentylacyjnego, oddzielny system do usuwania oparów wycinarek do winylu i drukarek 3D.

 

projekt warsztatu
projekt warsztatu

Przeznaczenie pomieszczeń:

Pomieszczenie po prawej (stojąc twarzą do okien) to Hackerspace + Fab lab

Pomieszczenie po lewej to Makerspace + mniejszy wydzielony warsztat. Pomiędzy nimi mała umywalnia z szafkami.

 

projekt warsztatu

Projekt: IN interior Design

Powierzchnia: 220 m2

Realizacja: sierpień 2016

Zdjęcia: IN interior design

 

 

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!