Projekty z łukiem w roli głównej

Projekty z łukiem w roli głównej

W zabytkowych kamienicach w centrum Warszawy pojawiły się w ostatnim czasie sklepy, których projekty zakładały między innymi nawiązanie do historii budynku. Sąsiedztwo eleganckich kamienic Starego Miasta, oraz zastana architektura wnętrza zainspirowały pracownię mode:lina i biuro projektowe Moomoo Architects do stworzenia przestrzeni nowoczesnych, ale z nutą historii i elegancji. Motyw łuku stropowego wydaje się być dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji. 

 

Projekt Moomoo Architects

Nowy wygląd wnętrza salonu odzieżowego przy ul. Mysiej w Warszawie to efekt długotrwałej pracy biura projektowego Moomoo. Koncepcja utrzymana jest w estetyce minimalizmu. Wizerunek lokalu tworzą szkieletowo zarysowane bryły oraz odcienie bieli. Użycie monochromatycznej palety barw sprawia, że lokal staje się oprawą, tłem dla eksponowanych w nim ubrań i dodatków. Najefektowniejszym akcentem całości jest szlachetna barwa materiału oraz stalowe łuki przełamujące dyscyplinę wnętrza, oraz nadające mu ekskluzywny charakter. 

 

projekt sklepu Solar w Warszawie
projekt sklepu Solar w Warszawie, ul. Mysia

Projekt: Moomoo Architects/  Jakub Majewski, Łukasz Pastuszka, Katarzyna Płatkowska, Karolina Brożyńska, Rafał Majewski, Goulven Jaffres, Agnieszka Mańkowska.

wizualizacje: Kamil Mech

rysunek:  Stanisław Sibilski

zdjęcia : Małgorzata Góra

Powierzchnia: 45 m2

Realizacja: 2016 


Projekt mode:lina

Architektura wnętrza była główną inspiracją dla „uduchowionego” motywu całego projektu. Lokal, w którym znajduje się sklep to wielka piwnica w starej kamienicy przy ul. Piwnej, której ostrołukowe stropy przypominają sklepienia gotyckiej katedry. Architekci wykorzystali i podkreślili ich kształty dopasowując do nich półki z butami. Na półkach umieszczono podświetlane grafiki, które imitują witraże.

projekt sklepu z butami, mode;lina

Neutralna kolorystyka pozwala na wyeksponowanie kolorowych butów, oraz stwarza odpowiednie tło dla tworzonych w sklepie murali. Zabudowa, w całości wykonana ze sklejki, nie tylko kontynuuje koncepcję łagodnej kolorystyki, ale też jest ciekawym i jednocześnie niskobudżetowym rozwiązaniem.

projekt sklepu z butami, mode;lina

Projekt: mode:lina

Powierzchnia: 105 m2

Realizacja: 2015

Zdjęcia: Mateusz Chmura

 

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!