W kolorze wzburzonego morza

W kolorze wzburzonego morza


We wnętrzach gdańskiego salonu OOG Optyk prezentowane są wyszukane marki okularowe. Okulary stylowe i niecodzienne wpisują się w równie stylowe i niebanalne otoczenie. Wnętrza salonu zaprojektowała Marta Napiórkowska-Łosin z ManaDesign, natomiast grafika to dzieło Oskara Podolskiego (OESU).

Inspiracją do stworzenia projektu była zabytkowa kamienica, w której znajduje się sklep, oraz samo miasto Gdańsk – jego wielokulturowość, energia i tradycja osadzona w tysiącletniej historii miasta. Przecinające się w tym miejscu od setek lat szlaki handlowe doprowadziły do fuzji stylów  - od klasycznego do nowoczesnych minimalistycznych form.


projekt sklepu z okularami
projekt sklepu z okularami

Projektantka zastosowała we wnętrzu kolorystykę wzburzonego morza i przydymione, ciepłe światło nawiązujące do skarbu Morza Bałtyckiego jakim jest bursztyn.  Stworzyła w ten sposób wnętrze kamieniczne i ciepłe z nutą nowoczesnych, współczesnych mebli. Wnętrze dające złudzenie salonu przedwojennego mieszkania, zachęcające do spotkań i wymiany myśli.

Ciemna zieleń ścian współgra z pastelowym różem krzeseł,  jasnym drewnem parkietu i ciemnymi półkami wystawowych regałów. Na szczególną uwagę zasługuje wisząca, olbrzymia lampa podkreślająca szyk i wysokość wnętrza. Zarówno lampa jak i większość mebli w salonie jest autorstwa projektantki Marty Napiórkowskiej-Łosin. Stylu nadają również akcenty kamienne, metelowe i drewniane.

projekt sklepu z okularami
projekt sklepu z okularami
projekt sklepu z okularami
projekt sklepu z okularami
projekt sklepu z okularami

Kolejne pomieszczenie salonu optycznego także zasługuje na uwagę. Minimalistyczną biel z czarną grafiką, autorstwa Oskara Podolskiego zastosowano w gabinecie optometrystycznym, usytuowanym w podziemiach budynku. Surowe ściany i sufit pomalowano na biało, zdobiąc je wstęgą czarnych liter.

projekt sklepu z okularamit

Projekt: ManaDesign i OESU

Realizacja: 2016

Powierzchnia: 50m2

Zdjęcia: Tom Kurek

Lokalizacja: Gdańsk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!