Księgozbiór w poznańskim apartamencie

Księgozbiór w poznańskim apartamencie

Punktem wyjścia do stworzenia projektu wnętrza apartamentu w Poznaniu  była  kolekcja  obrazów,  antycznych mebli i bogaty księgozbiór,  które to inwestorka  chciała  umieścić w nowym mieszkaniu. 

 

Projektanci z pracowni PL.architekci postanowili wyeksponować rzeczy należące do inwestorki, ale w taki sposób, aby nie dominowały w przestrzeni i nie konkurowały pomiędzy sobą.

wnętrze salonu
wnętrze salonu

W celu uniknięcia natłoku przedmiotów, zastosowano zabudowy minimalistyczne, pozbawione widocznych detali. Księgozbiór został zamkniety w ramach dwustronnych regałów, które jednocześnie wyznaczają ciąg komunikacyjny. W regałach ukryte są również kominek i telewizor.

projekt apartamentu
projekt apartamentu
projekt apartamentu, biblioteczka

Minimalistyczna sypialnia w jasnej tonacji to połączenie chłodnej bieli z ciepłym odcieniem drewna. Na suficie zastosowano drewniane wykończenie z prostych desek. Całość dopełnia puszysty dywan.

 

projekt sypilni
Projekt sypilni

 

Kuchnię pozbawiono typowych atrybutów kuchennych. Sprzęt AGD został również ukryty w szafkach. Drewniane szafki, ażurowy sufit, biel na podłodze i ścianach nawiązuje stylem do reszty apartamentowych pomieszczeń.
projekt kuchni
projekt kuchni
projekt kuchni

Łazienka, także oszczędna w dekoracjach, sprawia wrażenie przestronnej dzięki obecności okna i zastosowaniu w niej przeszkleń w postaci luster.

projekt łazienki
projekt łazienki

 

Cały układ ścian i mebli  został  tak  zaprojektowany,  by  z  każdego  miejsca widoczne były jezioro i park.  W  tym  celu  zrezygnowano z  tradycyjnych  drzwi  na  rzecz  dużych  drzwi  przesuwnych, chowanych w  ścianach – dzięki czemu uzyskano jeszcze bardziej otwartą  przestrzeń.

Ażurowy, drewniany  sufit  z  jednej  strony  ukierunkowuje wzrok  w  stronę  widoku  za  oknem,  z  drugiej  poprawia proporcje pomieszczeń  i dodaje całości ciepłego charakteru.

projekt apartamentu, biblioteczka

 

Projekt: PL.architekci. Bartek Bajon, Katarzyna Cynka

Powierzchnia: 110 m2

Realizacja: 2015

Zdjęcia:  Anna B. Gregorczyk

projekt mieszkania w Poznaniu
nominacja Plebiscyt Polskie Wnetrze 2016

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!