Pastelowa słodycz w Gdyni

Pastelowa słodycz w Gdyni

 

Cukiernia Rosse Rosse mieści się w kamienicy Baltiq Plaza – dwuczęściowym budynku z patio, przy jednej z głównych ulic – Świętojańskiej. Projekt lokalu stworzyła pracownia projektowa LESINSKA CONCEPT. Inspiracją były filiżanki w pastelowych barwach, oraz postać Marii Antoniny.

 

Wnętrze jest utrzymane w jasnej kolorystyce. Pastelowy róż i  błękit  ocieplają surowość betonu. Różowe części podłogi z żywicy epoksydowej imitują dywany, nadając wnętrzu elegancji. Wytworne są również niebieskie sofy, różowe fotele i krzesła w kolorze złota.

projekt wnętrza cukierni

Domową atmosferę dopełnia biokominek i złote lampiony na betonowych ścianach. Słodycz otoczenia sprawia, że biały bar i betonowe, surowe ściany nabrały ciepłego i przyjaznego klimatu. Na jednej ze ścian znajduje się obraz kobiety z filiżanką, wykonany metodą wydruku na PCV.

Dzięki przeszkleniu jednej ze ścian, bar otwarty jest na ulicę, a w ciepłe dni można zjeść coś słodkiego na zewnątrz.

 

projekt wnętrza cukierni
projekt wnętrza cukierni
projekt wnętrza cukierni

 

LESINSKA CONCEPT ma na swoim koncie wiele projektów wnętrz, mebli, autorskich obrazów i wielkoformatowych murali. Punkt wyjścia dla architektów stanowi dewiza: „Przestrzenie powinny być osobowe, projektowane z myślą o człowieku i dla człowieka”. Tworzą dla ludzi, którzy chcą czuć się niezwykle i komfortowo w funkcjonalnie zaprojektowanym wnętrzu.

Oryginalne wielkoformatowe murale i abstrakcyjne obrazy olejne są ich cechą charakterystyczną. Autorskie prace to kompozycje stworzone z wielu zapamiętywanych przestrzennych form i kształtów. Pozwalają one nadać indywidualnych cech każdemu z zaprojektowanych przez nich wnętrz. Mimo, że murale często kojarzone są ze sztuką ulicy, LESINSKA CONCEPT udowadnia, że sztuka ta może mieć swoje ekskluzywne odzwierciedlenie także we współczesnych wnętrzach.

 

 

PRojekt wnętrza cukierni
projekt wnętrza cukierni

 

Projekt: Lesinska Concept

Powierzchnia: 98 m2

Realizacja: 2016

Zdjęcia: Tom Kurek

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!